Jak dotąd nie podjęto jeszcze żadnej decyzji ws. takiej wizyty, która jest przedmiotem dyskusji w Białym Domu. Do Kijowa mógłby pojechać prezydent USA Joe Biden lub wiceprezydent Kamala Harris, ale bardziej prawdopodobna jest wizyta w stolicy Ukrainy członka gabinetu - sekretarza stanu Antony'ego Blinkena lub sekretarza obrony Lloyda Austina - mówią informatorzy "Politico".

Biden i Harris w ostatnich tygodniach odwiedzili Polskę.

Czytaj więcej

Prezydent Andrzej Duda w Kijowie: To jest terroryzm. Rosja nie może być akceptowana

Po tym, jak Kijów odwiedził premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz premierzy Czech i Słowenii, z wizytą do ukraińskiej stolicy przyjechała m.in. szefowa KE Ursula von der Leyen, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, a w środę z wizytą w Kijowie przebywał prezydent Andrzej Duda i prezydenci państw bałtyckich.

Biały Dom nie odpowiedział na prośbę "Politico" o komentarz

Gdyby amerykańska administracja zdecydowała się na wyjazd przedstawiciela amerykańskich władz do Kijowa, wówczas - jak podaje "Politico" - nie informowałaby o tym z wyprzedzeniem ze względów bezpieczeństwa.

Termin takiej wizyty na razie nie jest pewny - rozmówcy "Politico" zwracają uwagę, że ze względu na "płynną naturę wojny" do wizyty może w ogóle nie dojść.

Biały Dom nie odpowiedział na prośbę "Politico" o komentarz w tej sprawie.