- Jestem gotowy na negocjacje z Putinem - zadeklarował Zełenski. - Jestem gotowy od dwóch lat. I uważam, że bez negocjacji nie zakończymy tej wojny - powiedział prezydent Ukrainy w wywiadzie dla CNN.

- Jeżeli jest choćby 1 proc. szans na zakończenie tej wojny, to sądzę, że musimy z tego skorzystać. Musimy to zrobić. Mogę powiedzieć o wyniku tych negocjacji - w każdym razie, codziennie giną ludzie, niewinni ludzie - podkreślił.

Czytaj więcej

Brytyjski wywiad: Rosjanie będą na Ukrainie prowadzić wojnę na wyniszczenie

- Wojska rosyjskie przybyły (na Ukrainę), by nas wytępić, zabić. Możemy zademonstrować godność naszego narodu i naszej armii, to, że jesteśmy w stanie zadać potężny cios, że możemy kontratakować. Lecz, niestety, nasza godność nie ocali życia - mówił prezydent Ukrainy.

- Dlatego uważam, że musimy wykorzystać dowolny format, każdą szansę, by mieć możliwość negocjacji, możliwość rozmowy z Putinem. Ale jeśli te próby się nie powiodą, będzie to oznaczać, że to jest trzecia wojna światowa - oświadczył Wołodymyr Zełenski.

Wojna na Ukrainie trwa od ponad trzech tygodni. Wojska rosyjskie rozpoczęły inwazję 24 lutego od północy, z południa i ze wschodu. W związku z agresją na Ukrainę szereg państw i organizacji międzynarodowych nałożył sankcje na Rosję, jej władze, rosyjskich oligarchów oraz rosyjskie przedsiębiorstwa.