Reklama

Michał Szułdrzyński: PiS żegna się z władzą. W stylu takim samym, w jakim rządził

Gdyby Mateusz Morawiecki prowadził kampanię w tym stylu, w jakim wygłosił w Sejmie poniedziałkowe exposé, być może wcale nie musiałby oddawać władzy. Ale po nim wystąpił Jarosław Kaczyński i znów podzielił Polskę na pół. Który przemawiał w imieniu PiS?
Jarosław Kaczyński w Sejmie po expose Mateusza Morawieckiego

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński w Sejmie po expose Mateusza Morawieckiego

Foto: PAP/Paweł Supernak

Ponad godzinnym wystąpieniem w Sejmie ustępujący premier Mateusz Morawiecki udowodnił, że zasłużył na miano technokraty. Nie była to porywająca mowa, raczej dość żmudne i chaotyczne snucie planów, które nie mają szans się ziścić, bo największą słabością tego exposé był fakt, że ten rząd upadnie po dwóch tygodniach od zaprzysiężenia, czyli dzisiaj.

Dlaczego Mateusz Morawiecki mógł w swym exposé obiecać wszystko?

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Zabookuj najlepsze treści na wakacje!

Skorzystaj z promocji wakacyjnej i zyskaj dodatkowe drukowane magazyny: Nauka i Historia.

Twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i ze świata.

Promocja dotyczy subskrypcji RP.PL na rok.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama