Bielecki: Dojrzała miłość do Unii

Minister Jacek Czaputowicz w swoim przemówieniu nakreślił wizję relacji z UE, które można określić mianem współpracy z rozsądku.

Aktualizacja: 15.03.2019 08:34 Publikacja: 14.03.2019 18:34

Bielecki: Dojrzała miłość do Unii

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Rok wyborczy zobowiązuje. Gdy główny przeciwnik Prawa i Sprawiedliwości przyjął nazwę Koalicja Europejska i bazując na strachu przed polexitem, chce odzyskać władzę, w exposé Czaputowicza o polityce zagranicznej integracja musiała się znaleźć na pierwszym miejscu. Szef dyplomacji nazwał więc Unię Europejską „płaszczyzną modernizacji" Polski, podkreślił, że dzięki niej dokonaliśmy cywilizacyjnego skoku, osiągając 70 proc. średniej dochodów w UE (wobec 47 proc. w 2004), i zapowiedział, że w 15. rocznicę akcesji do Warszawy przyjadą przywódcy wszystkich państw, które razem z Polską, ale także po niej, przystąpiły do zjednoczonej Europy.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Komentarze
Michał Szułdrzyński: Kto może rozstrzygnąć wątpliwości w sprawie wyborów, czyli na progu katastrofy
Komentarze
Bogusław Chrabota: Pomysł Giertycha. Zamach stanu, czy tylko awanturnictwo?
Komentarze
Estera Flieger: Platforma Obywatelska przegra za chwilę kolejne wybory
Komentarze
Bogusław Chrabota: Szymon Hołownia do rządu
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Komentarze
Jan Zielonka: Jak dać szansę demokracji?