Reklama
Rozwiń

Memy i parodie zostaną zakazane

Obrońcy praw cyfrowych uważają, że dyrektywa o prawach autorskich UE może wyeliminować tworzenie m.in. memów i parodii w Internecie. Wszystko za sprawą ochrony praw własności intelektualnej twórców, którzy publikują swoje materiały w sieci.

Aktualizacja: 11.06.2018 18:04 Publikacja: 11.06.2018 10:25

Memy i parodie zostaną zakazane

Foto: Adobe Stock

Zdaniem ekspertów kontrowersyjny przepis art. 13 dyrektywy chroni prawa jednych twórców, a ogranicza innych. Regulacja może uniemożliwić działalność twórczą powstałą w oparciu o inne dzieła.

Nowelizacja ma zobowiązać serwisy internetowe do monitorowania udostępnianych treści. Publikowane przez internautów materiały, które będą podobne do pierwowzorów mają być usuwane.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
W sądzie i w urzędzie
Nowa funkcja w mObywatelu. Przyda się na starość
Prawo drogowe
Trudniej będzie zdać egzamin na prawo jazdy. Wchodzi w życie "prawo Klimczaka"
Prawo w Polsce
Ponad pół tysiąca głosów na Nawrockiego przypisanych niesłusznie Trzaskowskiemu
Edukacja i wychowanie
Jakie są najlepsze uczelnie w Polsce? Opublikowano ranking Perspektywy 2025
Zawody prawnicze
Ranking kancelarii prawniczych 2025. Znamy zwycięzców