Reklama

Chiny zmniejszą cła na wieprzowinę i soję z USA

Chińskie Ministerstwo Handlu zwolni amerykańską wieprzowinę i soję z karnych ceł - donosi chińska państwowa agencja Xinhua. To ciąg dalszy wymiany "gestów dobrej woli" pomiędzy USA i Chinami.

Aktualizacja: 13.09.2019 14:02 Publikacja: 13.09.2019 13:53

Chiny zmniejszą cła na wieprzowinę i soję z USA

Foto: Bloomberg

Wcześniej Chiny wyłączyły 16 rodzajów amerykańskich produktów z planowanych podwyżek ceł a prezydent USA Donald Trump przesunął z 1 października na 15 października podwyżkę ceł na towary importowane z Chin za 250 mld USD rocznie. Trump stwierdził w czwartek wieczorem, że może rozważyć „tymczasową” umowę handlową z Chinami, regulującą część kwestii spornych. 

Czytaj także: Trump: rozważam tymczasową umowę z Chinami 

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Handel
Donald Trump wzywa UE do nałożenia 100-proc. ceł na Chiny i Indie
Handel
Założyciel CCC: Już się nie potknę, jestem za blisko biznesu
Handel
Donald Trump ubiega się o utrzymanie ceł przez Sąd Najwyższy. Prosi o „szybką decyzję”
Handel
Komisja Europejska przyjęła umowę handlową z Mercosurem. Co przyniesie Unii?
Handel
Handlowy weekend nie tylko pod znakiem zeszytów. Polacy ruszają do sklepów
Reklama
Reklama