Intensywny rozwój sieci, związany m.in. z szybkim wzrostem spółek, wpłynął na wzrost zatrudnienia.

W 2019 roku najwięcej osób zatrudnionych w Grupie Aldi Nord było w sprzedaży - niemal 62 tys. i magazynie – ponad 6,2 tys. 3,4 tys. stanowili pracownicy biurowi. Firma podaje, że 78 proc. umów o pracę oferowanych przez Aldi Nord bazuje na stałych etatach.

Udział kobiet zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych w firmie w 2019 roku wyniósł 32 proc., podczas gdy rok wcześniej było to 28 proc. Kobiety zarządzają niemal połową sklepów. Dla porównania w Polsce udział kobiet wśród pracowników na stanowiskach kierowniczych na dzień 31 grudnia 2019 wynosił 37,2 proc. i wskaźnik ten wzrósł w stosunku do roku poprzedniego 3,5 pkt. proc.

Firma podaje, że Aldi w Polsce to dynamicznie rozwijająca się firma, która już dziś zatrudnia prawie 3 tys. pracowników. - W związku z planami rozwoju sukcesywnie będziemy zwiększać zatrudnienie podnosząc jego atrakcyjność na tle konkurencyjnego rynku krajowego - podaje firma podkreślając, że pracowników przyciąga przyjazną atmosferą, możliwościami rozwoju i awansu oraz atrakcyjnymi zarobkami.

- Aldi gwarantuje wzrost zarobków z każdym rokiem zatrudnienia. Wśród benefitów pozapłacowych znajdują się bony żywieniowe czy prywatna opieka medyczna dla pracowników i ich rodzin, a także ubezpieczenie na życie. W ramach pakietu zdrowotnego znajduje się również rehabilitacja, a pracownicy mogą zdecydować czy wybierają lekarzy, z którymi ubezpieczyciel ma podpisaną umowę, czy wybierają swojego specjalistę i otrzymują refundację środków - mówi Marcin Karcz, Kierownik Działu HR.

Aldi w Polsce ma głównie na zachodzie i południu kraju 143 sklepy.