Od rana pod Sejmem odbywa się organizowany przez NSZZ „Solidarność” protest pracowników handlu, stoją także manekiny. Związkowcy od kilku dni naciskają na posłów i ostro protestują przeciwko pomysłowi rządu, aby 6 grudnia 2020 r. był dodatkowy dzień handlowy, tak samo jako w dwie kolejne niedziele - 13 i 20 grudnia.

Sejm przyjął poprawkę podczas piątkowych obrad. Za nowelizacją wprowadzającą 6 grudnia niedzielę handlową głosowało 444 posłów, przeciw - 4, a 3 wstrzymało się od głosu. Jest ona zgodna z apelami firm handlowych, aby wprowadzić kolejne dni pracujące, co pomoże rozłożyć ruch klientów na więcej dni i zwiększyć bezpieczeństwo zakupów. Chodzi również o odrabianie strat z listopada, kiedy to większość sklepów była zamknięta. Placówki w centrach handlowych ponownie ruszą od jutra, 28 listopada. Sejmowe głosowania zaplanowane są w piątek od 13.

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny poparła rządowy projekt nowelizacji specustawy, w którym przewidziano handlową niedzielę 6 grudnia.

Komisja odrzuciła jednak poprawkę zgłoszoną przez klub Lewicy, która przewidywała wyższe stawki dla pracowników w handlu za pracę 6 grudnia.