Żabka wchodzi na całkiem nowy rynek z nową marką

Choć Żabka jest już w trakcie przejmowania firmy Drim, rumuńskiego dystrybutora produktów spożywczych, to jak dotąd grupa nie potwierdziła, czy zamierza również otwierać sklepy w Rumunii, a jeśli tak, to z jakim logo. Z nieoficjalnych informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że sklepy, które przejmie Żabka mogą nadal funkcjonować pod dotychczasowym szyldem Froo.

Publikacja: 21.02.2024 18:24

Pod koniec grudnia 2023 r. Żabka podpisała umowę, dzięki której ma przejąć większościowe udziały w r

Pod koniec grudnia 2023 r. Żabka podpisała umowę, dzięki której ma przejąć większościowe udziały w rumuńskiej firmie Drim Daniel Distributie

Foto: Adobe Stock

Pod koniec grudnia 2023 r. Żabka podpisała umowę, dzięki której ma przejąć większościowe udziały w rumuńskiej firmie Drim Daniel Distributie. To dystrybutor produktów spożywczych do 12 tys. sklepów tradycyjnych. Potrzebna jest jeszcze zgoda na tę transakcję od rumuńskiego odpowiednika UOKiK-u. Według wiadomościhandlowe.pl decyzja powinna zapaść do końca marca. Nie wiadomo też jeszcze pod jaka marka będą działać sklepy w Rumunii, ale raczej nie pod logiem „Żabka”. Z nieoficjalnych ustaleń portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że tą marką prawdopodobnie będzie Froo.

Czytaj więcej

Żabka wygasza w kilku miastach usługę dostaw zakupów do domu

Żabka wchodzi do Rumunii

W styczniu 2024 r. w Rumunii zarejestrowana została spółka Froo Romania Retail S.R.L., która ma się zajmować "handlem detalicznym, z wyłączeniem pojazdów samochodowych i motocykli". - Potwierdzamy, że Froo Romania Retail S.R.L. to spółka z Grupy Żabka. Informowanie o dalszych planach i zadaniach spółki będzie możliwe po uzyskaniu stosownych zgód regulacyjnych - przekazało w odpowiedzi na pytania portalu wiadomoscihandlowe.pl biuro prasowe Żabki.

Żabka zgłosiła do rejestracji w Urzędzie Patentowym znaki towarowe Froo i Froo Bistro. Znak Froo Bistro do złudzenia przypomina logo Żabka Cafe - kolorystyką, czcionką, a także elementem graficznym w postaci pary.

Czytaj więcej

Żabka pracuje nad obiadami w abonamencie. Ale konkretów na razie brak

Froo ma być rumuńskim odpowiednikiem Żabki

Wiele wskazuje na to, że Froo może stać się rumuńskim odpowiednikiem Żabki, a Froo Bistro rozwijane będzie na wspomnianym rynku zamiast Żabki Cafe.

Według portalu wiadomościhandlowe.pl Żabka nie zamierza poprzestać na Rumunii i przymierza się także do wejście na rynek niemiecki, gdzie działają już dwa sklepy autonomiczne Żabka Nano (zlokalizowane w fabryce Tesli k. Berlina). Firma prowadzi również niewielki biznes cateringowy Catch a Box, przejęty razem z Maczfitem.

Handel
Auchan opuścił Rosję. Wielki majątek francuskiej sieci oficjalnie kupił 23-latek
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Handel
Walka z dyskontami nie tylko na ceny żywności
Handel
Lepsze dwa lata dla handlu na świecie
Handel
Walka na ceny z dyskontami wychodzi poza żywność. Teraz odzież i wyposażenie domu
Handel
Grzegorz Pytko, Biedronka: To nie my rozpoczęliśmy ostrą walkę na obniżki cen