Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, w piątek w resorcie klimatu odbyło się spotkanie, na którym dyrektor departamentu odpowiedzialnego za kaucję Robert Chciuk informował, że jeśli do godz. 12.00 nie wpłyną dodatkowe uwagi ze strony innych resortów, ustawa o kaucjach najprawdopodobniej trafi na wtorkowe posiedzenie Rady Ministrów.

Nasz rozmówca podkreślał, że uczestników spotkania w resorcie uspokajano, że nawet jeśli ustawa nie trafi na najbliższą Rady Ministrów, to na następną możliwą, tak by już w czerwcu mógł się nią zająć na posiedzeniu Sejm.

Czytaj więcej

Segregacja śmieci wdrażana opornie

Przypomnijmy że ustawa wprowadzająca system kaucyjny, czyli transponująca unijne dyrektywy do przepisów polskich, trafiła do Rady Ministrów jeszcze w styczniu i do tej pory nic się z nią nie działo. W środowisko przedsiębiorców jest pewne, że powody opóźnień nie należały do merytorycznych.

Przyczyn trzymiesięcznych opóźnień w pracach KPRM należy się doszukiwać raczej w niewielkim poparciu, jakim cieszy się koalicjant Suwerenna Polska w rządzie premiera Morawieckiego.