Kolejna niemiecka sieć sklepów w Polsce. W ofercie specjały z Ukrainy

Mix Markt, sieć specjalizująca się w etnoproduktach ze wschodniej części Europy, otworzyła pierwsze sklepy w Polsce.

Publikacja: 16.03.2023 13:42

Mix Markt

Mix Markt

Foto: mixmarkt.eu

Na polski rynek weszła właśnie kolejna niemiecka sieć handlowa. Mix Markt otworzył już pierwsze trzy sklepy w naszym kraju, na razie celując w Małopolskę i Śląsk Opolski – placówki są w Krakowie, Tarnowie i Opolu. Hasłem Mix Mart są „najlepsze ceny”, ale sklepy tej sieci mają specyficzną ofertę, którą można określić mianem „etnoproduktów”.

W sklepach Mix Markt można dostać produkty spożywcze z wielu krajów Europy (głównie wschodniej części kontynentu) oraz z Azji, do tego w ofercie są świeże warzywa i owoce, mięso czy nabiał całość uzupełniają artykuły drogeryjne oraz produkty gospodarstwa domowego. Niszą, w której operuje nowa w Polsce sieć, są więc produkty z różnych krajów tzw. etnoprodukty.

Polskich klientów, jak informuje serwis Wiadomości Handlowe, Mix Markt zachęca obiecując najniższe ceny – „Kup najtaniej jajka, słodycze Roshen, mleko zagęszczone, śledzie solone i kultowe ukraińskie ciastka”. Oferta sieci na pewno spodoba się wszystkim tym, którzy lubią kuchnię wschodnioeuropejską, gdyż Mix Markt ma w stałej ofercie pielmieni (wspólne dla ukraińskiej i rosyjskiej kuchni) oraz inne pierogi z tamtych rejonów Europy.

W Polsce Mix Mart starannie unika informacji o produktach rosyjskiej kuchni w ofercie. Zachęta dla polskich klientów mówi o „specjalnościach” z Ukrainy, Rumunii czy Gruzji, podczas gdy niemieckich klientów przyciąga mówiąc o wyborze produktów kuchni rosyjskiej, ukraińskiej czy rumuńskiej.

Założona w 1997 roku sieć Mix Mart ma obecnie ponad 350 sklepów w całej Europie, z czego 181 w Niemczech. Jej obroty to 650 mln euro rocznie. Przy obecnych już na polskim rynku niemieckich konkurentach jest więc siecią małą.

Placówki Mix Markt można znaleźć pod następującymi adresami:

w Krakowie, ul. Podskale 18,

w Tarnowie, ul. Wilsona 2,

w Opolu, ul. Ozimska 184.

Handel
Niemiecki koncern chciałby odkupić swój rosyjski biznes. Stawia warunki
Handel
Rosja: Chcesz kupić jajko? Musisz pokazać paszport
Handel
Bruksela walczy z „szybką modą” i chce zakazać spalania niesprzedanych ubrań
Handel
Rząd twierdzi, że pomaga dzieciom, ale VAT-u nie chce obniżyć
Handel
Załamanie sprzedaży: elektronika w dołku, mniejsze wydatki na dom
Handel
Coraz rozważniej robimy zakupy online