Oficjalnie nowa nazwa będzie używana od 29 września, choć nie wiadomo, jak przyjmą ją klienci. Po dodaniu do nazwy Arkadii słowa Westfield niespecjalnie się ono upowszechniło.

Galeria Mokotów również od lat należy do międzynarodowej grupy Unibail-Rodamco-Westfield, działa już od ponad 20 lat i jest jednym z najbardziej prestiżowych centrów handlowych w Polsce. W branży mówi się o kolejce chętnych do wynajmowania tam sklepów, czynsze są również najwyższe w sektorze.

Czytaj więcej

OLX na celowniku UOKIK. Platformie sprzedażowej grozi wysoka kara

Unibail-Rodamco-Westfield jest w sumie właścicielem ok. 90 dużych centrów handlowych w Europie i Stanach Zjednoczonych. W Polsce to jeszcze warszawskie Centrum Ursynów, Wileńska i Złote Tarasy czy dolnośląska Wroclavia.

Proces zmiany nazwy jest w trakcie, zaplanowano również na dachu obiektu koncert brytyjskiej wokalistki Jessie Ware.

„Galeria Mokotów dołączy do elitarnego grona centrów handlowych Westfield, oficjalnie zmieniając nazwę na Westfield Mokotów” – czytamy na stronie właściciela galerii. Większość zarządzanych przez holding centrów handlowych posługuje się już nazwą Westfield, rebranding czeka wiec prawdopodobni kolejne obiekty w kraju.