Warto więc pomyśleć o zakupie wcześniej, by nie przepłacić. Znacznie taniej niż przed cmentarzem nabędziemy znicze i wiązanki w supermarketach, a także w sklepach internetowych.

Sieci takie jak Aldi, Lidl, Biedronka czy Auchan już na początku października wprowadziły je do swojej oferty. Zwykłe małe znicze z niewymiennym wkładem (tzw. zalewane) kupimy w tych sklepach za niewiele ponad 1 zł, większe za ok. 3 zł. Małe znicze z wkładami parafinowymi lub olejowymi kosztują od 3 zł do 15 zł, z kolei za większe znicze typu latarenki, kapliczki czy katedry zapłacimy od 25 do 39 zł - podaje Business Insider Polska.

Czytaj więcej

Ceny w górę, sprzedaż spadnie

Jeśli kupujemy znicze w większych ilościach, to jeszcze taniej wychodzi w wielopakach. Na przykład w Lidlu możemy zakupić zestaw 8 zniczy szklanych z wkładami parafinowymi, przy cenie jednostkowej 3,49 zł.

W supermarketach i dyskontach dostaniemy również w przystępnych cenach pojedyncze kwiaty, wieńce i wiązanki.

Wszystko to można nabyć także w sklepach internetowych, których ceny są zbliżone do tych w sklepach stacjonarnych, a przy większych zakupach można liczyć na darmową dostawę.

Warto się pospieszyć, ponieważ ceny u handlarzy przed cmentarzem we Wszystkich Świętych mogą być wyższe nawet o kilkadziesiąt złotych.