Reklama

Lego rośnie w rekordowym tempie. Kolejne inwestycje

Największy producent zabawek na świecie nadal rozwija się w rekordowym tempie. Teraz zbiera siły na sezon świąteczny.

Publikacja: 28.09.2021 12:36

Lego rośnie w rekordowym tempie. Kolejne inwestycje

Foto: Bloomberg

LEGO podało w komunikacie, że w pierwszym półroczu sprzedaż konsumencka wzrosła o 36 proc., zaś przychody o 46 proc. do 23 miliardów duńskich koron (3,6 mld dol.), przy podwojeniu zysku operacyjnego oraz zysku netto.

Prezes i dyrektor generalny LEGO, Niels B. Christiansen w prezentacji online zaznaczył, że spodziewa się, że wzrost ustabilizuje się na bardziej zrównoważonym poziomie, gdy ludzie powrócą do wzorców wydatków sprzed pandemii. Obecnie wysoki wzrost firma zanotowała na wszystkich rynkach, na których działa.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Handel
Cła Donalda Trumpa: Indie mierzą się z 50-procentowymi taryfami na swoje towary
Handel
Donald Trump grozi nowymi cłami. Branża meblowa na celowniku
Handel
Kanada zlikwiduje wiele ceł na towary z USA. Chce naprawić relacje z Donaldem Trumpem
Handel
VRG upraszcza grupę Lilou i liczy zyski. Z optymizmem patrzy w drugie półrocze
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Handel
Szturm Polaków na produkty używane, ogromny wzrost sprzedaży
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama