Bliżej zakazu handlu w niedzielę

Sejmowa komisja przyjęła mocno zmieniony obywatelski projekt ustawy, który ma zamknąć sklepy w ten dzień. Ma wejść w życie od 1 stycznia 2018 r.

Aktualizacja: 26.10.2017 23:06 Publikacja: 26.10.2017 22:51

Bliżej zakazu handlu w niedzielę

Foto: Wikipedia

Posiedzenie rozpoczęte rano i przerwane, po wznowieniu prac zakończyło się po godzinie 22. Ostatecznie posłowie zgodzili się, aby od stycznia 2018 r. sklepy mogły pracować tylko w drugą i czwartą niedzielę miesiąca. Dopisano punkt iż od 2019 r. będzie to już tylko jedna niedziela pracująca, a od 2020 r. wejdzie pełen zakaz handlu w niedzielę.

Posłowie opozycji ponownie podnosili fatalny poziom projektu, którego podkomisja nie przygotowała w należyty sposób i nadal roił się od błędów. – Powinniśmy przerwać prace – ustawa w której jest 16 artykułów, a tylko szef podkomisji złożył ponad 20 poprawek, do tego jeszcze kilkanaście od sejmowych legislatorów – mówiła poseł Magdalena Kochan.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Handel
Dotkliwy cios w portfele Amerykanów. Największa sieć sklepów podwyższy ceny przez cła
Handel
Burberry ponosi duże straty. Brytyjska marka podjęła radykalne kroki
Handel
Ceny rosną najwolniej w tym roku. Dzięki sieciom handlowym
Handel
Allegro rozszerza program Smart
Handel
Donald Trump obniża cła na towary z Chin o najniższej wartości