Reklama
Rozwiń
Reklama

„Cud” w Rosji: maleje przepaść między bogatymi a biednymi

Do agresji na Ukrainę Rosja była krajem o największej na świecie społecznej przepaści finansowej. Po rozpętaniu wojny Kreml doliczył się, że przepaść się zmniejszyła.

Publikacja: 15.01.2024 03:00

„Cud” w Rosji: maleje przepaść między bogatymi a biednymi

Foto: Bloomberg

Rosyjski urząd statystyczny Rosstat poinformował, że nierówności społeczne maleją. W 2022 r. dochody 10 proc. najbogatszych rodzin były dziewięć razy wyższe niż 10 proc. najbiedniejszych. W 2021 r. było to 10,3 raza.

Do wojny Rosja była krajem o największej na świecie przepaści finansowej. Według Narodowego Biura Badań Gospodarczych USA w 2019 r. na 1 proc. najbogatszych Rosjan przypadało trzy czwarte ówczesnego PKB Rosji, równowartość 1,05 bln dol.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Gospodarka
Znamy szczegóły umowy handlowej UE z Ukrainą
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Gospodarka
Zaskakujący ranking zielonych gospodarek. Polska w czołowej 15-tce
Gospodarka
Nagła dymisja w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Odchodzi jeden z wiceministrów
Gospodarka
Niespodziewana dymisja wiceministra aktywów państwowych
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Gospodarka
Czy rok od wyboru Trumpa na prezydenta był dobry dla rynków?
Reklama
Reklama