Reklama

Prezes GPW: Naszą wspólną ambicją powinno być podwojenie wielkości rynku

Mamy rekordy na warszawskiej giełdzie, niedługo zaczną spadać stopy procentowe. To jest dobry czas, aby zainwestować w promocję i marketing rynku kapitałowego – mówi Tomasz Bardziłowski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych.

Publikacja: 02.05.2025 05:23

Tomasz Bardziłowski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych

Tomasz Bardziłowski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych

Foto: fot. antoniloskot.com/GPW

WIG przebił w ostatnich dniach 100 tys. pkt. To symbol czy coś więcej?

Tak, WIG na poziomie 100 tys. punktów, to zdecydowanie coś więcej niż symbol. To historyczny moment dla rynku kapitałowego i dowód zaufania inwestorów do siły naszej gospodarki i notowanych na giełdzie spółek. Ten rekord podkreśla potencjał naszego rynku i jednocześnie zobowiązuje nas do dalszej pracy: wzmacniania płynności, przyciągania nowych spółek i inwestorów oraz utrwalania pozycji GPW jako centrum finansowego naszego regionu. Ale tak jak mówimy, 100 tys. punktów to nie koniec – to początek nowego rozdziału.

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Giełda
Dzień Edukacji Finansowej na GPW. Jak odnaleźć się w świecie finansów?
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Giełda
Byki mają ochotę na jeszcze więcej
Giełda
Japonią będą rządzić kobiety. Rekord na giełdzie w Tokio
Giełda
Powiało optymizm na giełdzie w Warszawie
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Giełda
Sprzedający zdominowali piątkową sesję
Materiał Promocyjny
Nowy Ursus to wyjątkowy projekt mieszkaniowy w historii Ronsona
Reklama
Reklama