Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 18.10.2025 09:56 Publikacja: 23.07.2024 21:02
WIG20 we wtorek spadł o 1,5 proc.
Foto: AdobeStock
Kubeł zimnej wody został we wtorek wylany na głowy inwestorów. Poniedziałkowe nieśmiałe wzrosty na GPW, które zbliżyły indeks WIG20 w okolice 2500 pkt, szybko poszły w zapomnienie. We wtorek to niedźwiedzie zdominowały handel.
Kolor czerwony we wtorek towarzyszył inwestorom praktycznie od pierwszej minuty notowań. Na samym starcie co prawda świecił on bardzo delikatnie, ale z każdą kolejną godziną handlu nabierał on mocy. Po dwóch godzinach od startu notowań WIG20 tracił już około 1,5 proc. i znalazł się na szarym (chociaż pewnie trzeba byłoby napisać czerwonym) końcu stawki. Jakby tego było mało, nasz parkiet wyraźnie odstawał od innych rynków. Te notowały wręcz wzrosty, a szczególnie mocno prezentował się niemiecki DAX, który przez większość dnia był wyraźnie na plusie.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Globalny odwrót od ryzykownych aktywów sprawił, że końcówka tygodnia przebiegła pod znakiem wyprzedaży akcji.
„Człowiek to najlepszy firewall” – to hasło tegorocznej konferencji Akademii cyberPEKAO – wydarzenia edukacyjnego zorganizowanego przez Bank Pekao S.A. Spotkanie było poświęcone jednemu z najważniejszych współczesnych wyzwań: jak budować odporność na cyberzagrożenia?
W dniach 21-22 października br. w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XIII edycja Kongresu CFO Spółek G...
W odpowiedzi na pogorszenie nastrojów na zagranicznych giełdach piątkowa sesja na warszawskim parkiecie rozpoczę...
Akcje europejskich banków mocno tracą. Wyprzedaż przyszła z Ameryki, gdzie dały o sobie znać obawy o kondycję ta...
Rozbudowa szybkich sieci ładowania jest szczególnie ważna dla wzrostu sprzedaży samochodów ciężarowych, bez których trudno myśleć o dekarbonizacji – ocenia Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.
Kanclerz Niemiec Friedrich Merz poparł ideę stworzenia, jednej wielkiej giełdy wspólnej dla wszystkich krajów Un...
Dziś wszystkie technologie, które będą pomagały przemysłowi w prognozowaniu i optymalizowaniu zużycia energii, są już dostępne. Redukcja strat i przestojów czy zwiększanie elastyczności systemu nigdy nie były prostsze – mówi Anna Nowak-Jaworska, prezeska Schneider Electric Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas