Reklama

Po długiej, panicznej przecenie przyszły w końcu zwyżki notowań

Po długiej, panicznej przecenie przyszły w końcu zwyżki notowań. Indeks rynków wschodzących MSCI Emerging Markets zyskał w zeszłym tygodniu ponad 4 proc.

Foto: Bloomberg

Czy zwyżki się utrzymają? W krótkim terminie może im pomóc odbicie na rynku naftowym oraz oczekiwania związane z działaniami głównych banków centralnych. Z pewnością również część inwestorów uzna, że czas kupować akcje po silnej wyprzedaży. Przez ostatnie dwa miesiące inwestorzy wycofali z rynku dużo kapitału, teraz część z niego powinna wrócić.

O poprawie nastrojów świadczy choćby to, że miniony tydzień (pierwszy po księżycowym Nowym Roku) okazał się bardzo dobry dla chińskich giełd. Indeks Shanghai Composite zyskał przez pięć sesji ponad 4 proc., w czym pomogły działania Ludowego Banku Chin starającego się swoimi operacjami pobudzić akcję kredytową (co już zaczyna przynosić efekty).

Ostatnia szansa na dostęp do NYT w rocznej subskrypcji RP.PL!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach dowolnej rocznej subskrypcji i ciesz się dwoma dostępami do najbardziej zaufanych źródeł informacji z kraju i świata.

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL, PRO.RP.PL oraz e-Prenumeraty „Rzeczpospolita" w pakiecie z The New York Times na 12 miesięcy.

Kliknij i poznaj szczegóły.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama