Taką informację podał Artiom Bujan, prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack, na facebookowym profilu tej grupy. Z jego relacji wynika, że do spotkania doszło tydzień temu, czyli w poniedziałek, 17 września. Stowarzyszenie reprezentował Artiom Bujan i jeszcze jedna osoba. Z relacji szefa stowarzyszenia wynika, że prezesowi PiS wręczono plik dokumentów w sprawie sprzedaży obligacji GetBacku („m.in. kopie złożonych wcześniej dokumentów interwencyjnych do siedziby PiS oraz inne w sprawie tej afery”). Bujan zaznacza, że nie może ujawniać szczegółów spotkania, ale wskazuje, że być może będzie kolejne.
Profil stowarzyszenia na Facebooku liczy ponad 2,2 tys. członków, choć trudno określić, ilu z nich faktycznie jest posiadaczami obligacji będącego w postępowaniu układowym windykatora. - Nie chciałbym ujawniać liczby członków stowarzyszenia. Wiele osób nie chce w ogóle mówić o tej sprawie. Jako stowarzyszenie podejmujemy jednak wiele inicjatyw. Złożyliśmy wniosek o interwencję poselską w sprawie praktyk instytucji finansowych. Zgłosiliśmy także sprawę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jak również w wielu urzędach – mówił parę dni temu Artiom Bujan w ParkietTV.
Czytaj także: GetBack szykuje nową propozycję dla wierzycieli
9 października odbędzie się odroczone zgromadzenie wierzycieli GetBacku, które dotyczy zawarcia układu. Obligatariusze będą wybierać jedną z trzech propozycji układowych. Najnowsza propozycja zarządu GetBacku zakłada spłatę obligatariuszom należność główną w 31 proc. Kurator obligatariuszy zakładał z kolei spłatę w wysokości 50,5-proc., podobnie jak rada wierzycieli. Być może w grę wejdzie inny scenariusz, jeśli pojawi się inwestor zainteresowany spółką (w połowie września GetBack informował, że spółka kontynuuje rozmowy z grupą inwestorów zainteresowanych objęciem udziałów w spółce i podtrzymuje, że przed 9 października przedstawi aktualne dane finansowe i oferty inwestorów).
Obligatariusze GetBacku piszą do bankowców
jednocześnie obligatariusze GetBacku, zgromadzeni w grupie „Po Getback”, zwrócili się w liście otwartym do zarządów banków, które posiadają zabezpieczenie na majątku windykacyjnej spółki, z prośbą i apelem o dobrowolne przystąpienie do układu na warunkach takich jak obligatariusze niezabezpieczeni (wierzytelności zabezpieczone mają być zaspokojone w pierwszej kolejności, poza układem). Chodzi o siedem instytucji: Alior, Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Bank Polska, BGŻ BNP Paribas, Idea Bank i Haitong Bank.