Reklama
Rozwiń

Deutsche Bank o brytyjskim raju

Jak wynika z badań Deutsche Banku Wielka Brytania przyciąga miesięcznie 1,5 mld funtów zagranicznych wpływów nie rejestrowanych przez oficjalne statystyki. 40 proc. stanowią wpływy rosyjskich oligarchów.

Publikacja: 11.03.2015 15:37

Londyn

Londyn

Foto: Bloomberg

Za tak dużymi „pominięciami i błędami w liczeniu aktywów" (NEO) stoją mylące raporty instytucji finansowych, wyszukane sposoby omijania podatków i status Wielkiej Brytanii jako raju podatkowego, dowodzą twórcy raportu.

Analitycy Deutsche Bank odkryli, że całkowite wpływy NEO od lat dziewięćdziesiątych to około 133 mld funtów. W tym 93 mld funtów od 2006, kiedy to nastąpiło zwiększenie nieopodatkowanych zagranicznych aktywów. od 2010 napływ NEO wzrósł do 1 mld funtów miesięcznie.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Finanse
Otwarcie na dialog, czekanie na konkretne działania
Finanse
Putin gotowy na utratę zamrożonych aktywów. Już nie chce kupować boeingów
Finanse
Donald Trump wybiera nowego szefa Fed. Kandydat musi spełniać podstawowy warunek
Finanse
Holistyczne spojrzenie na inwestora
Finanse
Prezes GPW: Jako giełda chcemy być bardziej widoczni w przestrzeni publicznej
Finanse
Polska będzie rozwijała się najszybciej w Unii Europejskiej