Semeniuk-Patkowska: Mentzen na ministra finansów? Zdecydowanie nie

- Mentzen na ministra finansów? Zdecydowanie nie – mówi Olga Semeniuk-Patkowska, wiceminister rozwoju i technologii w rozmowie z PAP.

Publikacja: 29.03.2023 11:36

Semeniuk-Patkowska: Mentzen na ministra finansów? Zdecydowanie nie

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński, TV.RP.PL

O tym, że Sławomir Mentzen bylby dobrym ministrem finansów powiedział wczoraj Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa, cytowany w studiu PAP. – Ludzie, którzy mają dużą część poglądów podobnych powinni ze sobą rozmawiać – dodał. Nie widziałby też problemu w koalicji Zjednoczonej Prawicy z Konfederacją.

- Nie zgadzam się z liberalnym podejściem pana Mentzena do gospodarki, jest ono zbyt liberalne i nie zabezpiecza podstawowych interesów. Proszę pamiętać, że czas pandemii i wojny pokazał, że największe zaangażowanie było po stronie instytucji państwowych. Nie możemy doprowadzać do tzw. deregulacji gospodarczej i wolnej amerykanki, którą Mentzen próbuje na tik-toku i innych portalach społecznościowych przedstawiać – zdecydowanie postawiła sprawę wiceminister rozwoju i technologii, członkini partii Prawo i Sprawiedliwość.

Pytanie o stanowisko ministra finansów dla Sławomira Mentzena jest o tyle ciekawe, że mąż Olgi Semeniuk-Patkowskiej – Piotr Patkowski – jest właśnie wiceministrem finansów.

- Czyli Mentzen na ministra finansów – nie? – dopytywał redaktor PAP. – Zdecydowanie nie, ja osobiście nie widzę takich możliwości. Jeszcze raz podkreślam, interwencjonizm państwa jest istotną gałęzią funkcjonowania społeczeństwa i tu rozmowa o jakichkolwiek deregulacjach gospodarczych nie powinna mieć miejsca – mówiła wiceminister rozwoju i technologii.

Czytaj więcej

Janusz Kowalski: Mentzen byłby dobrym eksperymentem jako minister finansów
IT
Każdy może sprawdzić, czy jego dane wyciekły. Rządowa aplikacja zaliczyła wpadkę
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Finanse
W płatnościach rewolucja, ale Polacy i tak wolą gotówkę
Finanse
Lira tanieje i tanieć nie przestanie. Urlop w Turcji za grosze?
Finanse
Inwestorzy znów wierzą w złotego
Finanse
Haker protestuje, bo unieważniono jego transakcję
Finanse
Afryka chce SWIFT-u dla Rosji, ale pod warunkami