Reklama
Rozwiń
Reklama

Musk, Bezos, Zuckerberg, Gates. Słaby czas dla najbogatszych

Majątki miliarderów z całego świata zmalały w 2022 r., według „Forbesa”, o 1,9 bln dolarów. Około 1 bln dol. z tej sumy przypadło na potentatów technologicznych. Największym poszkodowanym był Elon Musk, właściciel Tesli i Twittera.

Publikacja: 29.12.2022 03:00

Musk, Bezos, Zuckerberg, Gates. Słaby czas dla najbogatszych

Foto: Bloomberg

Z zestawienia „Forbesa” wynika, że majątek Elona Muska zmniejszył się od początku 2022 r. o 115 mld dol., podczas gdy bardziej aktualne dane z Indeksu Miliarderów Bloomberga wskazują, że Musk stracił w tym czasie 140,5 mld dol., a jego majątek spadł do 129,9 mld dol. W obu rankingach Musk spadł na drugie miejsce. Wyprzedził go Bernard Arnault, właściciel koncernu LVMH. Majątek tego francuskiego potentata też spadł jednak w tym roku – według Bloomberga – o 15 mld dol., do 163,1 mld dol.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Finanse
ARP chce finansować inwestycje sektora MŚP
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Materiał Partnera
Tak sfinansujesz samochód używany, by cieszyć się jakością bez wyrzeczeń
Finanse
W środę ostatni dzień na zgłoszenie wierzytelności do syndyka Cinkciarza
Finanse
55 mld zł na przywileje emerytalne. Zrzutka po 2200 zł na podatnika
Finanse
Plastikowe karty odchodzą do lamusa? Polacy coraz częściej płacą zegarkiem i pierścieniem
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama