Wyniosły nieznacznie ponad 2 bln euro (2,6 bln dol.) w porównaniu z 1,65 bln euro w 2010 r. (2,19 bln dol.). Największe wzrosty zanotowały Chiny (77 proc.), Rosja (74 proc.), RPA (41 proc.), kraje Beneluksu (31 proc.) oraz Australia (28 proc.). Dynamika obrotów polskiego rynku jest zbliżona do średniej światowej. Jak wynika z naszych danych  obroty polskich faktorów wzrosły w 2011 r. o 28 proc., do prawie 83 mld zł.

Zdaniem przedstawicieli branży wyniki te wyniki potwierdzają odporność faktoringu na spowolnienie gospodarcze. Statystyki FCI wskazują, że nastąpił silny 37-proc. wzrost obrotów faktoringu eksportowego. Przedstawiciele FCI podkreślili rosnącą rolę tej formy finansowania na rynkach azjatyckich - w szczególności w Chinach, Tajwanie i Hong Kongu.

- Cieszy nas, że polski rynek faktoringu rozwija się zgodnie ze światowym trendem. Zalety tej formy finansowania skutecznie pomagają w rozwoju polskich firm, co widzimy w rosnącej liczbie zapytań od nowych klientów – mówi Krzysztof Kuniewicz, dyrektor generalny polskiego oddziału Bibby Financial Services.