Kolejna edycja ScripTeast rozpocznie się jesienią 2009 roku. Od 1 lutego do 30 czerwca br. przyjmowane są zgłoszenia do programu. Warsztaty kierowane są do doświadczonych scenarzystów, piszących zarówno dla filmu jak i telewizji oraz do reżyserów, dziennikarzy i pisarzy.

Warunkiem zgłoszenia jest zaprezentowanie ukończonego lub prawie ukończonego scenariusza pełnometrażowego filmu fabularnego, przetłumaczonego na język angielski.

W ramach rocznego programu odbywają się trzy sesje stacjonarne: 7-dniowa w Polsce, 3-dniowa podczas Berlinale i 7-dniowa podczas festiwalu filmowego w Cannes, gdzie najlepszy scenariusz ScripTeast zostanie uhonorowany Nagrodą im. Krzysztofa Kieślowskiego (10.000 euro).

Pomiędzy spotkaniami odbywają się sesje online. Uczestnicy ScripTeast mają też dostęp do pełnej, najnowszej wersji Final Draft - programu do pisania scenariuszy.

Przez 8 miesięcy scenariusze uczestników oceniane są przez wybitne autorytety filmowe – scenarzystów, reżyserów i producentów. W tym gronie znaleźli się m.in. Andrew Birkin, Peter Webber, Cedomir Kolar, George Sluizer, Roman Paul, Michael Taylor, Bill Forsyth, Linda Myles i Petr Zelenka.

Więcej informacji: [link=http://www.scripteast.eu" target="_blank]www.scripteast.eu[/link]