Reklama

Kino brazylijskie w Krakowie

7 maja br. w krakowskim kinie „Pod Baranami” odbył się uroczysty pokaz filmów brazylijskich w ramach festiwalu filmowego Mastercard OFF CAMERA. Impreza odbywała się pod patronatem Konsula Honorowego Brazylii w Małopolsce i na Śląsku, pana Grzegorza Hajdarowicza.

Publikacja: 10.05.2022 17:49

Kino brazylijskie w Krakowie

Foto: Fotorzepa/ Paweł Łepkowski

Projekcję długometrażowego dramatu „Aquarius” poprzedził pokaz filmów krótkometrażowych, które zwyciężyły w ramach 12. Edycji Festiwalu FINC w Bala Formosa w stanie Rio Grande de Norte w Brazylii.

Przed projekcją publiczność miała okazję wysłuchać rozmowy z brazylijskimi filmowcami, którzy przyjechali do Krakowa. Przedstawili oni bardzo ciekawe, odbiegające od nurtu głównego kina światowego, krótkie nowelki filmowe, których wspólnym mianownikiem tematycznym było morze, plaża, tropikalna roślinność i wspaniali ludzie – stałe elementy krajobrazu nadbrzeżnych miejscowości stanu Rio Grande de Norte.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Film
Czarny papież z dredami na motorowerze oraz Blanchett, Roberts i Clooney w Wenecji
Patronat Rzeczpospolitej
Rusza 14. Festiwal Filmowy „Hommage à Kieślowski” w Sokołowsku
Film
Wenecja pełna niepokoju: Film o tragedii Palestyny i nowy „Frankenstein"
Film
Haniebna decyzja Woody’ego Allena: będzie gwiazdą Tygodnia Filmowego w Moskwie
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Film
Daniel Olbrychski – wiele twarzy artysty
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama