Gaspard Ulliel był jedną z najbardziej wyrazistych twarzy swojego pokolenia. We Francji uważano go za jednego z czołowych aktorów.

Międzynarodową sławę przyniosła mu rola słynnego kanibala w filmie "Hannibal Rising". Zagrał główną rolę w nadchodzącym serialu Marvela "Moon Knight", który w marcu pojawi się na Disney+.

Ulliel zdobył nagrodę Cezara - francuski odpowiednik Oscara - dla najlepszego aktora w 2017 roku, za główną rolę w filmie "To tylko koniec świata" Xaviera Dolana, w którym wystąpił u boku Marion Cotillard i Lea Seydoux.

Był to jego drugi Cezar. Pierwszą statuetkę, dla najbardziej obiecującego aktora, otrzymał w 2004 roku za rolę w dramacie o I wojnie światowej "Bardzo długie zaręczyny" u boku Audrey Tautou.

W 2014 roku zagrał w filmie "Saint Laurent", jednej z dwóch biografii o legendarnym projektancie, ale w konkursie Cezarów przegrał z gwiazdą konkurencyjnego filmu, Pierrem Nineyem.

"Francuskie kino traci ogromny talent, pełen uroku i energii" - napisał na Twitterze francuski minister finansów Bruno Le Maire.