Do wypadku na planie westernu  "Rust" doszło 21 października. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn w pistolecie, którego podczas nagrywania jednej ze scen używał Baldwin, znalazły się ostre naboje.

Aktor postrzelił dwie osoby - operatorkę zdjęć Halynę Hutchins i reżysera Joela Souzę. Operatorka zmarła,

Czytaj więcej

Tragedia na planie filmu Baldwina. Nie żyje Halyna Hutchins

Nagranie zarejestrowano na poboczu drogi w Vermont, gdy Baldwin wysiadł z auta śledzonego przez paparazzich. Jak wyjaśnił, zabrał głos, by reporterzy przestali prześladować  jego rodzinę.

Baldwin stwierdził, że zastrzelona Halyna Hutchins była jego przyjaciółką.

- Przed tragedią byliśmy bardzo dobrze naoliwioną ekipą, wspólnie kręcącą film.  A potem wydarzyła się ta straszna tragedia - mówił aktor. Prawdopodobieństwo wypadku, który się zdarzył, ocenił na "jeden na bilion".

Źródło: CBS News

Zapewnił, że pozostaje w stałym kontakcie z rodziną Halyny Hutchins - pozostającym w szoku mężem i 9-letnim synem. - Niecierpliwie czekamy, aż szeryf poinformuje nas o wynikach śledztwa - mówił aktor.

Śledczy z Nowego Meksyku, którzy prowadzą dochodzenie, stwierdzili, że na planie filmu z bronią obchodzono się co najmniej lekkomyślnie. Szeryf hrabstwa Santa Fe, Adan Mendoza, poinformował, że podczas przeszukania znaleziono ponad 500 sztuk amunicji - mieszankę ślepych nabojów, pocisków do atrap broni i ostrych nabojów.

Znaleziono także pocisk, który zdaniem śledczych został wystrzelony przez Baldwina.

Przeprowadzane są testy, aby potwierdzić, czy pocisk wzięty z ramienia Souzy został wystrzelony z tego samego długiego rewolweru Colta, którego używał Baldwin. W badaniach pomaga FBI.

Do tej chwili nikomu jeszcze nie postawiono zarzutów.