Za najlepszy film roku uznano „Nomadland” - opowieść o kobiecie, która po śmierci męża i stracie pracy zaczyna wieść życie współczesnej nomadki, odnajdując wolność, jakiej dotąd nie zaznała. Chloe Zhao dostała statuetkę dla najlepszej reżyserki, operator Joshua James Richards – za zdjęcia, a Frances McDormand – za najlepszą rolę kobiecą.

Statuetka dla najlepszego aktora przypadła Anthony’emu Hopkinsowi za rolę popadającego w demencję mężczyzny w „Ojcu”. Nagrodę za scenariusz do tego filmu odebrali Christopher Hampton i reżyser Florian Zeller.

W kategorii filmu brytyjskiego wygrała „Obiecująca. Młoda. Kobieta” Emerald Fennell, nagrodzona również za oryginalny scenariusz. W kategorii filmu zagranicznego całą konkurencję pokonał niedawny laureat Europejskiej Nagrody Filmowej - „Na rauszu” Thomasa Vinterberga.

Statuetką za całokształt twórczości brytyjscy akademicy uhonorowali reżysera Anga Lee.

Gospodarze gali Edith Bowman i Dermot O’Leary byli w Royal Albert Hall, wszyscy nominowani i laureaci pojawiali się jedynie na Zoomach. Z powodu żałoby po śmierci dziadka odwołał swoją obecność książę William, który jest przewodniczącym Brytyjskiej Akademii Filmowej.