Na taki krok zdecydowały się już np. mBank, Citi Handlowy, AIG Bank. Oprocentowanie spadło o 0,5 – 2 pkt proc., bardziej lokat długoterminowych niż krótkoterminowych.
Są też decyzje w przeciwną stronę. mBank i Citi Handlowy podwyższyły odsetki od lokat dwumiesięcznych. Citi proponuje teraz 6,2 proc. (lokata złotowa), a mBank 6 proc. (zamiast 5,7 proc.). BGŻ zwiększył oprocentowanie konta lokacyjnego Eskalacja (przy wkładzie do 30 tys. zł wynosi 6 proc. w skali roku), ale pod warunkiem, że otworzy się je do 28 lutego (nie dotyczy to więc wcześniej założonych kont).
- AIG Bank Polska zmniejszył oprocentowanie 6-miesięcznych lokat Zysk+ i Direct+ (z 9 do 8 proc. w skali roku). Wcześniej bank obniżył o 0,5 pkt oprocentowanie 3-miesięcznych lokat Zysk+ i Direct+ (obecnie wynosi 8,5 proc.).
- W [b]Banku BPH[/b] nowe stawki wynoszą: Lok@ta 14-dniowa – od 4 do 4,2 proc., lokaty od 3 do 36 miesięcy – 6 proc. w skali roku. W ramach oferty „Przyjaźń procentuje bis” bank oferuje wyższe od standardowego – o 2 pkt proc. - oprocentowanie rocznej lokaty, ale po spełnieniu kilku warunków. Przede wszystkim trzeba zarekomendować lokatę nowemu klientowi, a ten musi ją założyć wraz z kontem osobistym. Obie osoby skorzystają z oprocentowania 8 proc. (w ramach pierwszej promocji było 10 proc.).
- Oprocentowanie Konta Super-Oszczędnościowego [b]Citibanku[/b] wynosi obecnie 6,06 proc. w skali roku (o 1 pkt mniej niż wcześniej), a stałe oprocentowanie lokat internetowych (T-lokaty) – od 3,75 proc. do 5,5 proc. w zależności od terminu i kwoty.