- W tej chwili nie są prowadzone żadne konkretne rozmowy, oprócz ogólnych konsultacji o wstępnym charakterze na temat możliwych konfiguracji konsolidacyjnych – zastrzegł w rozmowie z nami Andrzej Rogowski, prezes i akcjonariusz Multimedia Polska.
Nie ujawnił on, które firmy brały udział w tych rozmowach. Rynkowe pogłoski mówią, że możliwość inwestycji w telewizję kablową rozważa Polkomtel, szykujący się do emisji obligacji o maksymalnej wartości 4 mld zł. W strategii opisanej w prospekcie obligacji zawarł również możliwość akwizycji, w tym przedsięwzięć biznesów stanowiących uzupełnienie dla jego działalności.
[srodtytul]Operatorzy nabrali wody w usta[/srodtytul]
Polkomtel nie odpowiedział wprost pytany, czy bierze udział w tych konsultacjach. – Analizujemy różne projekty, które mogą mieć pozytywny wpływ na wyniki osiągane przez Polkomtel - powiedział tylko Adam Suchenek, rzecznik spółki. Odpowiedzi odmówiła grupa Telekomunikacji Polskiej, właściciel sieci Orange, którą w naturalny sposób można podejrzewać o rozmowy z Multimediami. Grupa TP ma możliwość przejęcia sieci kablowych w biznesplanie od kilku lat. Marcin Gruszka, rzecznik P4, operatora sieci Play mówi, że jego firma nie prowadziła analiz rynkowych aliansów. Tylko takie, jakie były konieczne przy zawieraniu umów z kablówkami, które chcą świadczyć usługi MVNO (Multimedia sprzedają usługi mobilnego dostępu do internetu w sieci Playa, Aster zaś jest partnerem Orange).
W czerwcu Andrzej Rogowski, przedstawił opinię, w myśl której utworzenie grupy w składzie: sieć kablowa, platforma satelitarna oraz operator komórkowy byłoby korzystne dla wszystkich uczestników takiego mariażu. - Idealnym operatorem, z punktu widzenia oferty rynkowej, byłby podmiot dysponujący technologiami stosowanymi przez sieci kablowe, platformy satelitarne i operatorów komórkowych. Myślę, że stworzenie takiego aliansu z punktu widzenia interesu rynku i jego uczestników mogłoby stanowić ciekawą propozycję – mówił wtedy.