Serwis Internetowykantor.pl podał, że tylko wczoraj za jego pośrednictwem zawarte zostały transakcje o rekordowej wartości 4 mln zł. Ponieważ nie tylko kurs franka szwajcarskiego, ale także euro w relacji do złotego utrzymuje się na wysokim poziomie, Polacy szukają okazji do kupienia walut po niższych cenach niż proponowane choćby przez banki.

Serwis podaje, że tylko w przypadku euro czterokrotnie zwiększyła się liczba transakcji kupna tej waluty przez kantor w stosunku do dziennej średniej z poprzedniego miesiąca. To dowód, że kantory internetowe zdobywają coraz więcej udziałów w rynku wymiany walut - mówi Michał Czekalski, współwłaściciel Internetowykantor.pl.

Spółka zapowiada dalsze wzrosty obrotów, które ma zapewnić między innymi wprowadzenie obsługi kolejnych banków. – Prowadzimy intensywne prace nad naszym systemem informatycznym, który umożliwia obsługę coraz większej ilości banków. Dzięki temu udostępniamy kolejnym klientom darmowe i natychmiastowe przelewy umożliwiające sprawną wymianę walut – dodaje Czekalski.

Kolejnym elementem, który może wpłynąć na wzrost wartości transakcji dokonywanych także przez internetowe kantory są opracowane już projekty ustaw, które maja uregulować określanie przez banki kursów wymiany walut, czyli spreadów. - Jak do tej pory niewielka część walutowych kredytobiorców hipotecznych zdecydowała się spłacanie kredytów w walucie. Szacujemy, że po przyjęciu ustawy liczba transakcji zakupów małych kwot na spłaty kredytów hipotecznych może wzrosnąć nawet trzydziestokrotnie – mówi Czekalski.