TK Telekom,
które do końca czerwca czekało na wiążące oferty na zakup udziałów w wydzielonej spółce
TK Budownictwo
poinformowało
rpkom.pl
Aktualizacja: 17.07.2014 16:32 Publikacja: 17.07.2014 16:32
TK Telekom,
które do końca czerwca czekało na wiążące oferty na zakup udziałów w wydzielonej spółce
TK Budownictwo
poinformowało
rpkom.pl
, że memorandum informacyjne pobrało czterech inwestorów.
- TK Telekom otrzymało wiążące oferty. Aktualnie trwa ich analiza. Z powodów biznesowych na razie nie udostępniamy bardziej szczegółowych informacji - poinformował zarząd TK Telekom.
TK Budownictwo zatrudnia 350 osób: 150 pracuje przy kontraktach budowlanych, a 200 działa na rzecz TK Telekom przy utrzymaniu sieci i pracach przy sieci ostatniej mili. W tym roku firma ma wypracować 50 mln zł przychodów.
Jak mówił Marek Prokurat, członek zarządu TK Telekom, sprzedawana firma została wyposażona we własny sprzęt i ma wykwalifikowanych pracowników. - Ludzie znają swoją robotę od 10 lat, czy nawet dłużej. Kompetencje i potencjał są. Będzie nas cieszyło, jeśli potencjalny inwestor zauważy potencjał TK Budownictwo i unikalne kompetencje w segmencie budownictwa telekomunikacyjnego, w szczególności na kolei, jakie może uzyskać przejmując tę firmę – mówił.
Michał Hamryszak
, prezes TK Telekom oceniał, że perspektywa dla samej spółki jest "całkiem przyzwoita". - Buduje się w Polsce coraz więcej sieci światłowodowych, co dla tego podmiotu oznacza potencjalnie coraz więcej kontraktów. Do tego mamy ustawę nakazującą budowę światłowodów w każdym nowo powstającym budynku i potężny program modernizacji istniejącej infrastruktury PKP PLK oraz jej rozbudowy o system GSM-R. To szanse na skokowy rozwój TK Budownictwo. Jej rynek będzie rósł – uważał Hamryszak.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
TK Telekom,
które do końca czerwca czekało na wiążące oferty na zakup udziałów w wydzielonej spółce
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Niższe od prognoz analityków przychody, ale wyższą od oczekiwań EBITDA wykazała grupa największego operatora stacjonarnego w kraju w III kw. 2015 roku.
Operator telekomunikacyjny oferujący usługi stacjonarne zaciągnął nowy kredyt na 400 mln zł. Zamienił jedną z finansujących go do tej pory instytucji: BGŻ na DNB.
Polskie Koleje Państwowe podpisały przedwstępną umowę sprzedaży telekomunikacyjnej spółki.
Korzystająca przez lata z infrastruktury innych telekomów Netia jest bliska przejęcia TK Telekom. Jej właściciel myślał też o Hawe.
O 10 proc. więcej niż w 2014 r. zainwestuje w tym roku pięć największych grup w branży. Może też powstać kopia imperium Zygmunta Solorza-Żaka.
Dziś upływa termin zgłoszeń w ramach Programu Dobrowolnych Odejść ogłoszonego przez zarząd TK Telekom, którego zakupem od PKP interesują się Netia i Hawe. Tymczasem w prywatyzowanej spółce zależnej PKP zanosi się na strajk okupacyjny.
Agencja Rozwoju Przemysłu zgodziła się na przedłużenie spłaty pierwszej raty pożyczki udzielonej kilka lat temu światłowodowej firmie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas