Koszt przelewu zależy od banku, metody realizacji (Internet, telefon, oddział), a także od rodzaju posiadanego przez firmę rachunku. W Banku DnB Nord przelew internetowy kosztuje 0,5 zł, ale dla firm korzystających z pakietu Makro jest bezpłatny. W Fortis Banku opłaty także zależą od pakietu; w przypadku Pakietu Premium i Premium FX ustalane są indywidualnie.
W Alior Banku droższe są przelewy zlecane z Rachunku Zarabiającego, a tańsze – z Rachunku Efektywnego. Klienci Invest-Banku mogą w każdym miesiącu za darmo zrealizować 25 przelewów internetowych na rachunek w innym banku, w tym do ZUS i urzędu skarbowego.
W Banku Pocztowym przedsiębiorstwa mające Konto Firmowe Plus nie płacą za 20 dowolnych przelewów w miesiącu, natomiast każdy kolejny kosztuje od 0,5 do 5 zł (zależy to od systemu płatności).
Aby zrealizować internetowy przelew do ZUS czy urzędu skarbowego, wystarczy skorzystać z przygotowanych przez banki formatek. Znajdują się one przeważnie na stronie WWW w grupie transakcje lub przelewy.Formularze przelewów do ZUS zbudowane są podobnie. Wymagają podania następujących danych:
- numer rachunku, z którego mają być przelane środki; jeżeli firma posiada tylko jeden rachunek, zostanie on automatycznie umieszczony na formularzu,