Komisja Przemysłu, Badań i Energetyki Parlamentu Europejskiego
w sprawie
utworzenia pierwszego programu dotyczącego polityki w zakresie widma radiowego
Aktualizacja: 14.04.2011 12:29 Publikacja: 14.04.2011 12:29
Komisja Przemysłu, Badań i Energetyki Parlamentu Europejskiego
w sprawie
utworzenia pierwszego programu dotyczącego polityki w zakresie widma radiowego
, jaki przedstawiła
Komisja Europejska
. Zgodnie z jej założeniami państwa członkowskie powinny podjąć działania w sprawie uwolnienia jak największych zasobów radiowych na rzecz szerokopasmowych systemów dostępowych.
Zakres 790–862 MHz (popularnie "800 MHz") powinien zostać udostępniony do zastosowań cywilnych najpóźniej do 1 stycznia 2013 r. W uzasadnionych przypadkach, np. trudności w koordynacji pasma z krajami pozaunijnymi, możliwe jest wydłużenie tego okresu do 1 stycznia 2015 r.
Program widma radiowego ponawia także wcześniejszą decyzję Komisji w sprawie przeznaczenia całego zakresu częstotliwości 1800 MHz dla potrzeby systemów naziemnych umożliwiających dostarczanie paneuropejskich usług łączności elektronicznej do końca bieżącego roku.
Wyżej wspomniany projekt będzie przedmiotem debaty Rady Europy na początku maja i przedmiotem głosowana parlamentarnego na początku czerwca.
Tymczasem w Polsce w ubiegłym tygodniu rozgorzał publiczny spór pomiędzy Urzędem Komunikacji Elektronicznej z jednej strony a ministerstwami Infrastruktury i Obrony z drugiej w sprawie trybu zmiany Krajowej Tablic Przeznaczeń Częstotliwości w zakresie 800 MHz.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Komisja Przemysłu, Badań i Energetyki Parlamentu Europejskiego
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Będziemy musieli wspiąć się ponad tradycyjne podziały i pamiętać o tym, że od nas zależy bezpieczeństwo całego kontynentu - mówił w czasie spotkania z szefową PE Robertą Metsolą w Warszawie premier Donald Tusk.
Cyfrowe narzędzia to podstawa działań przedsiębiorstwa, które chce być konkurencyjne – przekonuje Orange Polska.
Nowa Komisja Europejska zaczyna pracę 1 grudnia. Już wiadomo, że priorytetem na najbliższe miesiące i lata jest zwiększenie konkurencyjności unijnej gospodarki.
Unia Europejska ma nową Komisję Europejską na czele z Ursulą von der Leyen. Polskim komisarzem będzie Piotr Serafin. .
Po raz pierwszy od 25 lat Parlament Europejski nie odrzucił żadnego z kandydatów na komisarzy. To wcale jednak nie jest oznaką zgody między partiami europejskiego głównego nurtu.
Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk poinformował, że wysłał do prezydenta-elekta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa list, w którym wspomniał między innymi o kwestii reparacji za szkody wyrządzone Polsce przez Niemcy w czasie II wojny światowej.
Parlament Europejski porozumiał się w sprawie wszystkich komisarzy, co otwiera drogę do powołania nowej Komisji Europejskiej — dowiedziała się “Rzeczpospolita”. Nowa ekipa rozpocznie swoją pięcioletnią kadencję 1 grudnia.
Czy jest związek między katastrofalnymi powodziami w Walencji a przyszłą Komisją Europejską? Zdaniem hiszpańskich chadeków tak, UE więc jeszcze poczeka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas