Prezes KGHM zapewnia, że nadal rozmawia z dwoma inwestorami dla stacjonarnej telefonii. Jednak bankowcy i analitycy stawiają ostatnio znowu na Netię.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/710267_Netia_znow_najblizej_Dialogu.html
(dostęp płatny)
Netia dystansuje MNI
Urszula Zielińska
Nie tylko wśród analityków, ale także wśród bankowców rośnie przekonanie, że to nie oferujące około 1 mld zł MNI, ale Netia przejmie operatora telefonii stacjonarnej – Dialog.– U nas na korytarzach słychać, że to Netia kupi Dialog – powiedział pracownik jednego z banków, mogących współfinansować zakup.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/710244_Netia_dystansuje_MNI.html
(dostęp płatny)
Plus miał chęć na białoruski Belce
Urszula Zielińska
– Jeden z największych dostawców usług mobilnych w Polsce, Polkomtel, wykazuje zainteresowanie kupnem akcji BelCel należących do BelTelecom – powiedział agencji prasowej BelTa Sergiej Nesterowicza, minister ds. technologii informacyjnych i komunikacji Białorusi. Według niego przedstawiciele Polkomtelu skontaktowali się z resortem Nesterowicza na początku tego roku. Resort odpowiedział, że jest skłonny rozważyć ofertę, ale do tej pory nie wpłynęła.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/710265_Plus_mial_chec_na_bialoruski_BelCel.html
(dostęp płatny)
Murdoch wycofał ofertę kupna BSkyB
Jerzy Boćkowski
News Corp. należąca do Ruperta Murdocha wycofała ofertę przejęcia za 12,5 mld USD pełnej kontroli nad British Sky Broadcasting Group. To skutek skandalu podsłuchowego wywołanego przez brytyjski tabloid należący do Murdocha. –?Stało się jasne, że w tym klimacie trudno będzie osiągnąć postęp – głosi komunikat News Corp.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/710304_Murdoch_wycofal_oferte_kupna%C2%A0BSkyB.html
(dostęp płatny)
MSP nie wyklucza zaliczki z PGE
redakcja, PAP
Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) może wnioskować o wypłatę w tym roku dywidendy zaliczkowej z zysku PGE w związku ze sprzedażą udziałów w Polkomtelu.
http://bbp.pb.pl/Issue.aspx?id=ef5c1256-3d8b-42d7-8955-1a852cd7e69c&date=2011-07-14
(dostęp płatny)
Tepsa swoje, PB swoje
Magdalena Wierzchowska
Grupa TP nie rozpoczęła procedury sprzedaży wp.pl — zapewnia operator. Dojdzie do tego jesienią — mówią źródła. Telekomunikacja Polska nie rozpoczęła procedury sprzedaży Wirtualnej Polski — tak brzmiało wczorajsze oświadczenie Wojciecha Jabczyńskiego, rzecznika Grupy TP. To reakcja na wczorajszy artykuł "Pulsu Biznesu". Pisaliśmy w nim, że TP przymierza się do sprzedaży pioniera wśród polskich portali. Plotki o możliwej sprzedaży Wirtualnej Polski pojawiają się na rynku od kilku miesięcy. Nasi informatorzy mówią, że formalnie decyzja w tej sprawie powinna zapaść po wakacjach. I o tym właśnie napisaliśmy o tym we wczorajszym "PB".
http://bbp.pb.pl/Issue.aspx?id=7bcae981-cdcc-4cf1-b091-a5f44f1ded96&date=2011-07-14
(dostęp płatny)
Miedziowy koncern sprzeda Dialog w ciągu dwóch tygodni
redakcja
Najbliżej przejęcia należącego do KGHM operatora telefonii stacjonarnej jest Netia – wynika z informacji „Rz”. W tym, a najdalej w przyszłym tygodniu ma zapaść decyzja o wyborze inwestora dla kontrolowanego przez KGHM operatora. – Według ostatnich wskazań powinno się to wydarzyć do końca lipca – powiedziała wczoraj „Rz" osoba zbliżona do jednej ze stron transakcji.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1063825_Miedziowy_koncern_sprzeda_Dialog__w_ciagu_dwoch_tygodni.html
(dostęp płatny)
Emitel będzie przesyłać nowe cyfrowe programy
Magdalena Lemańska
Zakończyły się trwające od sześciu tygodni negocjacje między TVP i Emitelem – wynika z informacji „Rz”. Firmy porozumiały się i Emitel będzie rozprowadzał w kraju nowy pakiet kanałów naziemnej telewizji cyfrowej, w ramach którego nadawane będą TVP1, TVP2 i TV Info, Eska TV, ATM Rozrywka TV, UTV i Polo TV. Do zamknięcia tego wydania „Rz" od żadnej z zaangażowanych w rozmowy firm nie udało się nam jednak uzyskać komentarza w tej sprawie.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1063797_Emitel_bedzie_przesylac_nowe_cyfrowe_programy.html
(dostęp płatny)
Pokryją siecią cały świat
KU
Rosyjska rakieta Sojuz wyniosła na orbitę sześć amerykańskich satelitów telekomunikacyjnych Globstar-2. Urządzenia mają masę 700 kg, a na orbicie pozostaną co najmniej 15 lat. Wejdą w skład przyszłego systemu telekomunikacyjnego złożonego z 48 satelitów głównych i ośmiu rezerwowych, mogącego odbierać i przekazywać sygnały z 80 proc. powierzchni Ziemi. Wyjątkiem będą obszary wokół obu biegunów i niektóre strefy oceaniczne.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1063713_Pokryja_siecia_caly_swiat.html
(dostęp płatny)