http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=397682 (dostęp płatny)
[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]
Nowa prezes UKE. Potrafi uderzyć w stół
Przemysław Poznański
Konsekwentna i przygotowana merytorycznie, ale czy potrafi uderzyć pięścią w stół? - pytają eksperci rynku, oceniając Magdalenę Gaj, nową prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Senat potwierdził decyzję Sejmu - tym samym od 27 stycznia Magdalena Gaj jest nową szefową urzędu regulującego rynek telekomunikacji i poczty. Fizycznie gabinet prezesa zajęła jednak w czwartek. To dla niej powrót do Urzędu, w którym pracowała przez osiem lat, m.in. jako dyrektor departamentu prawnego.
http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,11086412,Nowa_prezes_UKE__Potrafi_uderzyc_w_stol.html
[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]
Prezes UKE nie chce obciążać operatorów
Urszula Zielińska
Gdyby ktoś chciał dzielić Telekomunikację Polską, to potrwa to jeszcze 2–3 lata.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/725388_Prezes_UKE_nie_chce_obciazac_operatorow.html (dostęp płatny)
Szefowa UKE ma dla operatorów dobre i złe wieści
Urszula Zielińska
Racjonalne i nieprzesadnie uciążliwe będą dla operatorów decyzje nowego regulatora – zapewnia Magdalena Gaj.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/725382_Szefowa_UKE__ma_dla_operatorow_dobre_i_zle_wiesci.html (dostęp płatny)
Norwegia: Telenor walczy w Indiach
Bloomberg, Wojciech Zieliński
Norweski koncern telekomunikacyjny Telenor uzyska wsparcie rządu w walce o ochronę swoich inwestycji w Indiach. Tamtejszy Sąd Najwyższy anulował licencje na telefonię bezprzewodową, jakie Telenor uzyskał w 2008 roku. Wyrok dotyczy też innych operatorów.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/725427_Norwegia:__Telenor__walczy_w%C2%A0Indiach.html (dostęp płatny)
Integrated Solutions: Rośnie konkurent dla Asseco Poland i Sygnity
Dariusz Wolak
Integrated Solutions, stworzona w czerwcu 2011 r. w ramach grupy Telekomunikacji Polskiej firma IT miała w 2011 r. około 50 mln zł przychodów. Przedstawiciele spółki nie zdradzają wyniku netto. Przyznają jednak, że był ujemny.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/725391_Integrated_Solutions:_Rosnie_konkurent_dla_Asseco_Poland_i_Sygnity.html (dostęp płatny)
[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]
Boni: Sprawa ACTA wielką lekcją
redakcja, PAP Jako wielką lekcję dla ludzi pracujących w administracji określił sprawę porozumienia ACTA minister administracji i cyfryzacji Michał Boni, który bierze udział w odbywającej się w sobotę w Gdańsku debaty ws. ACTA. „Mała awaria okazała się wielką w swoich skutkach, to wielka lekcja dla ludzi pracujących w administracji" – powiedział Boni dodając, że ma on poczcie winy w sprawie braku konsultacji w sprawie porozumienia ACTA. Boni dodał też, że należy do osób, które z tego rodzaju lekcji chcą wyciągać wnioski i zapowiedział coraz częstsze konsultacje dotyczące różnych zagadnień, w tym konsultacje nie tylko w formie papierowej, ale też elektronicznej.
http://www.pb.pl/2554054,53334,sprawa-acta-wielka-lekcja (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
Rynek chce znać zasady
Urszula Zielińska, Łukasz Dec
O wyzwaniach dla rynku i planach działań regulacyjnych z Urszulą Zielińską i Łukaszem Decem rozmawia nowa prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj. Rz: Jak szybko w pani ocenie może rosnąć rynek telekomunikacyjny i dzięki czemu? Tempo to bardzo trudno jest ocenić nawet specjalistom. Ja bym się spodziewała, że w ciągu roku – dwóch sięgnie ono kilku, maksymalnie 10 procent. Rynek telekomunikacyjny będzie rósł za sprawą rozwoju nowych usług. Myślę tu zarówno o powiększającym się i coraz szybszym transferze danych, jak też o dołączeniu nowych usług telewizji: przez Internet, mobilnej, a nawet cyfrowej naziemnej. Podmioty funkcjonujące w telekomunikacji i mediach konsolidują się lub zawierają porozumienia. Ta konsolidacja będzie powodowała rozrost rynku. Zresztą to, co się dzieje, to odpowiedź na oczekiwania konsumentów.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1119041_Rynek_chce_znac_zasady.html (dostęp płatny)
Mobilne ubezpieczenie
Zuzanna Reda
Kolejne firmy z branży rozbudowują lub planują wprowadzić aplikacje na smartfony i tablety. Według szacunków IDC w tym roku smartfony będą stanowić 49 proc. wszystkich używanych w Polsce telefonów. Część firm, np. PZU, Warta i Axa, już proponuje aplikacje, których na razie jedyną funkcją jest lokalizowanie osoby potrzebującej pomocy. Dodatkowo PZU i Warta umożliwiają wezwanie pomocy także osobom, które nie są ich klientami – muszą one jednak za pomoc zapłacić.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1119025_Mobilne_ubezpieczenie.html (dostęp płatny)
Praca w domu nadal mało popularna
Katarzyna Wójcik-Adamska
Telepraca nie może być wykonywana sporadycznie, a jej efekty muszą być przekazane przez Internet. Telepracownicy stanowią w Polsce jedynie 2 proc. zatrudnionych, ale ich liczba będzie wzrastać. – Telepraca jest wciąż niedoceniana, ale rozwój informatyki jej sprzyja – powiedziała na piątkowej konferencji Bożena Lubińska-Kacprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1118937_Praca_w_domu_nadal_malo_popularna.html (dostęp płatny)