Polkomtel
, w świetle swojego regulaminu usług, może blokować połączenia z kart SIM z taryfami nielimitownymi, jeżeli zachodzi podejrzenie, że to nadużycia - orzekł
Urząd Komunikacji Elektronicznej
w piśmie do operatora sieci Plus.
Aktualizacja: 27.11.2012 15:03 Publikacja: 27.11.2012 15:03
Polkomtel
, w świetle swojego regulaminu usług, może blokować połączenia z kart SIM z taryfami nielimitownymi, jeżeli zachodzi podejrzenie, że to nadużycia - orzekł
Urząd Komunikacji Elektronicznej
w piśmie do operatora sieci Plus.
o ubocznych problemach, jakich przysporzyły operatorom komórkowym taryfy z nielimitowanymi połączeniami. Niektórzy operatorzy mieli wątpliwości, czy mają prawo do blokowania pdejrzanych połączeń.
W odpowiedzi dla Polkomtela UKE stwierdził między innymi:
"Zgodnie z zapisami regulaminów Polkomtel sp. z o.o. ma prawo do natychmiastowego zablokowania możliwości inicjowania usług przez Abonenta lub zawieszenia świadczenia wszelkich usług w ramach wszystkich umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych zawartych z Abonentem lub rozwiązania ze skutkiem natychmiastowym wszystkich umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych zawartych z Abonentem, a w przypadku naruszenia przez abonenta któregokolwiek z wyżej wskazanych zapisów regulaminów także stosować kary umowne. Należy więc uznać, że Polkomtel sp. z o.o. posiada odpowiednie narzędzia prawne pozwalające samodzielnie interweniować w konkretnych przypadkach, gdy stwierdzi, iż dochodzi do nadużyć ze strony abonentów."
O skali problemu z nadużyciami przy wykorzystaniu nielimitowanych taryf trudno wyrokować, ponieważ operatorzy nie mówią o tym chętnie. Wedle części z nich regulaminy telekomunikacyjne pozwalają im bez żadnych wątpliwości na blokowanie podejrzanego ruchu.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Cyfrowe narzędzia to podstawa działań przedsiębiorstwa, które chce być konkurencyjne – przekonuje Orange Polska.
Obniżona po konsultacjach projektu aukcji częstotliwości 700 i 800 MHz cena wywoławcza za blok pasma wynosi 356 mln zł. Resort cyfryzacji ma już ustalenia z Ukrainą.
Trzeci kwartał br. przyniósł telekomunikacyjnej grupie wyhamowanie spadku przychodów widocznego w pierwszej połowie roku – spodziewają się biura maklerskie ankietowane przez „Parkiet”.
Prawo Komunikacji Elektronicznej to ustawa, która ma poprawić działanie rynku telekomunikacyjnego oraz zapewnić konsumentom lepszą ochronę. Nowe zasady wejdą w życie 10 listopada. Część osób mogła już otrzymać informacje w tej sprawie od swojego operatora. Co konkretnie ma się zmienić?
ZE PAK, Polkomtel, Netia i Cyfrowy Polsat to firmy, z których władz założyciel Polsatu wyrzucił dzieci. To jednak nie koniec sukcesyjnej wojny. Jakie mogą być jej skutki?
Dziś gorący dzień w grupie Cyfrowy Polsat. Giełdowa spółka zmieniła już skład rad nadzorczych Netii i Polkomtelu, odwołując z nich synów założyciela Polsatu.
Nie jest pewne, czy Unia Europejska weźmie sobie do serca rekomendacje Mario Draghiego. Jeśli jednak to zrobi, można być pewnym, że w sektorze telekomunikacyjnym będzie skandal.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zamknął konsultacje planu zagospodarowania cennych częstotliwości dla sieci 5G. Wziął w nich udział... jeden telekom. To jednak nie oznacza, że pasmo mało kogo obchodzi. Wręcz przeciwnie. Teraz ruch po stronie rządu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas