Udział na przykład akcji może wahać się od zera do 100 proc. Zarządzający Andrzej Domański korzysta z tej możliwości, starając się osiągać dodatnie wyniki niezależnie od koniunktury giełdowej. Tak więc rezultaty funduszu w dużej mierze zależą od wyczucia rynku przez zarządzającego.
Biorąc pod uwagę kwartalne stopy zwrotu, do pierwszego kwartału 2011 r. zarządzający regularnie realizował swój cel. Natomiast w kolejnych miesiącach, gdy indeksy giełdowe mocno spadały, było znacznie gorzej. W konsekwencji stopa zwrotu za cały 2011 r. wyniosła minus 20,2 proc. Trzeba jednak zaznaczyć, że Andrzej Domański zdołał odrobić straty już w kolejnym roku. Oprócz Noble Fund Timingowy tylko dwa fundusze z grupy mogły pochwalić się taką efektywnością. Stopa zwrotu funduszu w 2012 r. była najwyższa w grupie, wyniosła aż 27,6 proc. W 2013 r. fundusz również radził sobie całkiem nieźle na tle konkurentów; zajął piąte miejsce w zestawieniu stóp zwrotu.
Po doświadczeniach z 2011 r. Andrzej Domański przeprowadził małą rewolucję i zmodyfikował strategię inwestycyjną funduszu. Teraz trzon jegoportfela akcyjnego stanowią walory o relatywnie dużej płynności, co powinno umożliwiać sprawną zmianę struktury inwestycji. Ważne jest to, że zarządzający jest konsekwentny w działaniu. W ostatnim czasie, choć na naszej giełdzie najbardziej rosły kursy akcji małych i średnich spółek, a zarządzający bardzo dobrze zna te przedsiębiorstwa, nie ryzykował on inwestycji w papiery o relatywnie niskiej płynności.
Okazji inwestycyjnych Andrzej Domański poszukuje także na rynkach zagranicznych. Wybór konkretnych spółek opiera na analizie top-down; najpierw oceniana jest sytuacja makroekonomiczna danego kraju, potem perspektywy rozwoju sektorów, a dopiero później wybierana jest spółka. Fundusz inwestuje zarówno w akcje, jak i w kontrakty terminowe.
Wprowadzone zmiany w polityce inwestycyjnej zasługują na pozytywną ocenę. W ich efekcie fundusz osiąga dobre wyniki. Bardzo ważne jest nastawienie na aktywne zmiany w składzie portfela. Daje to funduszowi przewagę nad konkurencją. Dotychczasowe zachowanie funduszu pozwala oczekiwać stabilnych wyników w długim terminie. Stąd wysoka ocena (cztery gwiazdki). —c.a.