Wyłudzenia VAT przy obrocie telefonami komórkowymi sięgają od 0,42 do 1,8 mld zł rocznie — szacuje branża.
http://pulsbiznesu.pb.pl/3606510,2688,elektronika-zastepuje-stal (dostęp płatny)
Kup przez komórkę, zapłać mobilnie
Rafał Fabisiak
Firmy widzą potencjał w płatnościach mobilnych w m-commerce. Jednak w Polsce klienci nadal wolą płacić przelewem albo gotówką.
http://pulsbiznesu.pb.pl/3606541,63288,kup-przez-komorke-zaplac-mobilnie (dostęp płatny)
Pogrzeby w internecie
Łukasz Ostruszka
Biznesmen z Irlandii wpadł na pomysł transmitowania pogrzebów „na żywo" w internecie.
http://pulsbiznesu.pb.pl/3606522,79658,pogrzeby-w-internecie (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
Google zablokował hit
Michał Duszczyk
Microsoft i Google walczą o rynek. Są pierwsze ofiary – Asus i Intel. Wojna między koncernami produkującymi systemy operacyjne dla urządzeń mobilnych zablokowała rewolucję na rynku tabletów. Asus, tajwański producent elektroniki, wstrzymał premierę swojego oczekiwanego przez rynek urządzenia mobilnego – skrzyżowania laptopa z tabletem, działającego na dwóch systemach operacyjnych: Android i Windows.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1236995-Google-zablokowal-hit.html (dostęp płatny)
Internetowa wojna w komórkach na kartę
Urszula Zielińska
Prostsze i tańsze ma być korzystanie z mobilnego dostępu do sieci w taryfach pre-paid. Marzec przyniósł wysyp promocji mobilnego internetu w taryfach dla telefonów na kartę (pre-paidowych). Zaczęło się od T-Mobile Polska, który postanowił uczcić jubileusz pojawienia się marki Heyah. Można teraz kupić starter z taryfą z czerwoną łapą, w której – jak twierdzi operator – mamy „rok internetu za darmo". W tyle nie pozostał Polkomtel, operator sieci Plus, który proponuje „internet za zero złotych na start", czyli pierwszy miesiąc bez opłat za 300 MB, a potem 7 zł za 30 dni aktywnej usługi. Mamy też nieoczekiwanie sezon na testy usługi (Play i Cyfrowy Polsat).
http://archiwum.rp.pl/artykul/1237011-Internetowa-wojna-w-komorkach-na-karte.html (dostęp płatny)
Coraz częściej rozliczamy się przez internet
Paweł Rochowicz
Nawet 4 mln podatników może się w tym roku rozliczyć przez internet. Nadal jednak większość deklaracji ma formę papierową. Rosnąca popularność elektronicznych deklaracji podatkowych to efekt prostoty obsługi i szybkości wysyłania. W przyszłości ma być jeszcze łatwiej. Jeśli tempo nadsyłania elektronicznych deklaracji PIT-37 za ubiegły rok się utrzyma, to może się okazać, że już około 1/3 podatników rozlicza się w ten sposób.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1237027-Coraz-czesciej-rozliczamy-sie-przez-internet.html (dostęp płatny)