Tauron Dystrybucja,
Oddział w Bielsku-Białej wybrał ofertę warszawskiej spółki
IT Partners Telco
w postępowaniu na rozbudowę systemu łączności radiowej
TETRA
Aktualizacja: 31.03.2015 11:14 Publikacja: 31.03.2015 11:14
Tauron Dystrybucja,
Oddział w Bielsku-Białej wybrał ofertę warszawskiej spółki
IT Partners Telco
w postępowaniu na rozbudowę systemu łączności radiowej
TETRA
o nowe lokalizacje.
Wartość umowy to 20,65 mln zł brutto. Budżet zamawiającego miał wartość 23 mln zł brutto.
Przetarg miał charakter otwarty. IT Partners Telco nie miał w nim konkurentów. W realizacji zadania firma będzie wspierała się podwykonawcami. Do projektowania interfejsów i integracji konsol zostaną zatrudnieni OpenScapeXpert i TETRA – Unify. Z kolei za projektowanie interfejsów i integrację systemu SCADA WindEx i TETRA oraz dostawę urządzeń telemechaniki odpowiadać będzie Apator Elkomtech.
Przy projektowaniu rozbudowy architektury systemu, prace instalacyjno-wdrożeniowe, przeprowadzenie części szkoleń, usługi serwisowe oraz dokonanie analiz weryfikacyjnych zasięgów radiowych odpowiadać będzie Motorola Solutions Polska.
IT Partners Telco
jest firmą warszawską, należącą m.in. do
Mariusza Czerniakowa,
który jest także prezesem spółki. Należą do niej także założone w ub.r. firmy Zenit Telekom i Navu oraz zarejestrowanego w 2007 r. Serwistelu.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Tauron Dystrybucja,
Oddział w Bielsku-Białej wybrał ofertę warszawskiej spółki
Dzięki dyrektywie Women on Boards już we wszystkich krajach zwiększy się różnorodność płci we władzach. Na tej zmianie skorzystają zarówno kobiety, jak też firmy.
Dwa dni, 44 wystąpienia, panele i dyskusje oraz ponad 700 uczestników – tak wyglądał VII Krajowy Kongres Forów Skarbników zorganizowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego wraz z Krajową Radą Forów Skarbników JST. O randze tego największego w Polsce wydarzenia skupiającego praktyków samorządowych finansów świadczy obecność przedstawicieli skarbników ze wszystkich województw, ekspertów, organów nadzorczych, a także reprezentantów rządu i parlamentu.
Na tegorocznych rekordowych targach Agrotech wspólne stoisko „Wieści Rolniczych” i „Rzeczpospolitej” stało się ośrodkiem dyskusji o najważniejszych wyzwaniach stojących przed sektorem agro.
Dołącz do projektu REPowerEU – Zielona Transformacja Energetyczna dla Samorządów Lokalnych
Sytuacja na rynku pracy sprawia, że organizacje już nie tylko działają na rzecz przyciągnięcia nowych talentów, ale też ukierunkowują swoje działania na rozwój obecnych pracowników.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Czy istnieje sposób, by zapanować nad wydatkami i jednocześnie uprościć procesy związane z użytkowaniem pojazdów? Volkswagen Financial Services proponuje wynajem długoterminowy – rozwiązanie, które zapewnia przewidywalność kosztów i pełne wsparcie w obsłudze floty.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Od początku roku rośnie produkcja energii elektrycznej w Polsce o blisko 5 proc. Jednak, co ciekawe, spada krajowe zapotrzebowanie. Nasz prąd okazał się cenowo konkurencyjny z tym w innych krajach. Polska znów jest eksportem energii netto. Mimo przyrostu mocy w wietrze produkcja z wiatru znacząco spadła.
Liberalizacja zasad lokowania farm wiatrowych ma zostać przyjęta przez Radę Ministrów w trybie obiegowym do końca tego tygodnia. Co do założeń członkowie rządu uwag jednak nie mieli. Ale mają je eksperci.
Blisko pół miliarda złotych wyniosą odpisy gdańskiej Energi, które wpłyną na wyniki finansowe spółki za poprzedni rok. Straty z tego tytułu – to jak tłumaczy Energia – w dużym stopniu efekt nietrafionych decyzji inwestycyjnych w OZE zawartych na chwilę przed wyborami parlamentarnymi w 2023 r. Spółka narazie nie informuje czy będzie składać doniesienia do prokuratury w tej sprawie.
Od tego, w jaki sposób i – co równie ważne – w jakim tempie zostanie przeprowadzona transformacja energetyczna w Polsce, zależy utrzymanie konkurencyjności i tym samym przyszłość naszej gospodarki. Dziś „Rzeczpospolita” inicjuje projekt „Panel Transformacji Energetycznej”.
Największym wyzwaniem dla polskiej gospodarki jest transformacja przemysłu i transportu – oceniają eksperci firmy doradczej PwC.
Przed nami dwie fale wielkiego procesu inwestycyjnego: energetyczna i robotyzacyjna – wskazują przedstawiciele PKO BP.
Transformacja w Polsce postępuje – odnawialne źródła energii - miały w minionym roku blisko 30-proc. udział w miksie energetycznym. Budowa niezależnej energetyki jest elementem strategii bezpieczeństwa kraju - dlatego ten kurs powinien być kontynuowany.
Ten proces w Polsce trwa od lat. Zadanie nie jest łatwe, bo ze względu na zaszłości historyczne mamy do nadrobienia większy dystans. Udział węgla w krajowym miksie co prawda spada, ale wciąż stanowi blisko 60 proc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas