Reklama

Emir Kataru: Nie zachowujmy się tak, jakby życie dzieci z Palestyny się nie liczyło

Emir Kataru, szejk Tamim ibn Hamad Al Sani wezwał społeczność międzynarodową, by ta nie przyznawała Izraelowi "nieograniczonego prawa do zabijania" w walce z Hamasem.
Emir Kataru w czasie rozmowy z prezydentem Egiptu i sekretarzem generalnym Ligi Arabskiej

Emir Kataru w czasie rozmowy z prezydentem Egiptu i sekretarzem generalnym Ligi Arabskiej

Foto: PAP/EPA

arb

Od 7 października, gdy Hamas dokonał ataku na Izrael, w którym zginęło 1 400 mieszkańców tego kraju, izraelska armia prowadzi ataki odwetowe na cele w Strefie Gazy, w których zginęło jak dotąd ponad 5 tys. osób (w tym 2 055 dzieci) - wynika z informacji podawanych przez Ministerstwo Zdrowia Strefy Gazy.

Emir Kataru: Izrael nie może mieć prawa do nieograniczonego zabijania

Do konfliktu Izraela z Hamasem odniósł się emir Kataru, występując na forum katarskiego parlamentu, Rady Szury.

Emir mówił, że eskalacja w konflikcie w Izraelu zagraża globalnemu bezpieczeństwu.

Czytaj więcej

Izrael zaatakował ponad 400 obiektów w Strefie Gazy. Wśród celów meczety

- Izrael nie powinien mieć prawa i bezwarunkowego zielonego światła do nieograniczonego zabijania - mówił emir Kataru w swoim dorocznym przemówieniu na forum Rady Szury. To pierwszy publiczny komentarz emira, który w ostatnich dniach zaangażował się w działania dyplomatyczne mające doprowadzić do deeskalacji.

Reklama
Reklama

Katar ma mediować m.in. w sprawie uwolnienia przez Hamas zakładników wziętych 7 października w Izraelu. W poniedziałek Hamas uwolnił dwie kolejne zakładniczki - obywatelki Izraela.

Wzywamy do przyjęcia poważnego stanowiska państw regionu i społeczności międzynarodowej przeciw tej groźnej eskalacji, której doświadczamy

Szejk Tamim ibn Hamad Al Sani, emir Kataru

Katar przeciw "podwójnym standardom" w sprawie konfliktu Izraela z Hamasem

Katar uruchomił kanały dyplomatyczne w kontaktach z oboma stronami konfliktu - Izraelem i Hamasem.

- Wzywamy do przyjęcia poważnego stanowiska państw regionu i społeczności międzynarodowej przeciw tej groźnej eskalacji, której doświadczamy, a która zagraża bezpieczeństwu regionu i świata - powiedział szejk Tamim.

- Nie akceptujemy podwójnych standardów i zachowywania się tak, jakby życie palestyńskich rzeczy się nie liczyło, tak jakby nie miały twarzy czy imion - dodał.

Dyplomacja
Donald Trump skłamał mówiąc o Iranie w orędziu o stanie państwa?
Materiał Promocyjny
Rekordy sprzedaży i większy magazyn w Duchnicach
Dyplomacja
Donald Tusk o Karolu Nawrockim: Wprowadzili go na pole minowe. Ktoś powie, że to zdrada
Dyplomacja
Co Wołodymyr Zełenski usłyszał od Donalda Trumpa? Nieoficjalne doniesienia, jest reakcja Rosji
Dyplomacja
Donald Trump zmusi Wielką Brytanię, by się nie zmniejszyła?
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama