Reklama

Erdogan będzie rozmawiał z Putinem. Zaproponuje spotkanie z Zełenskim

Prezydenci Turcji i Rosji, Recep Tayyip Erdogan i Władimir Putin mają jutro rozmawiać telefonicznie, by omówić m.in. możliwość zakończenia wojny na Ukrainie i ewentualne rozmowy ukraińsko-rosyjskie.

Publikacja: 05.03.2022 15:50

Erdogan będzie rozmawiał z Putinem. Zaproponuje spotkanie z Zełenskim

Foto: ADEM ALTAN / AFP

qm

O planowanej rozmowie powiedział tureckiemu kanałowi TRT Haber rzecznik Erdogana Ibrahim Kalin.

- Na tym etapie, niezależnie od warunków i oczekiwań, należy wykorzystać tę szansę. Nasz prezydent wcześniej przekazał tę propozycję zarówno Putinowi, jak i  Zełenskiemu. Prezydent Zełenski powiedział wczoraj w rozmowie telefonicznej, że jest gotowy na spotkanie z Putinem w Stambule i Ankarze, gdziekolwiek zechce. Nasz prezydent przekaże to przesłanie Putinowi. Będziemy nadal pracować w tym kierunku – zapowiedział Kalin.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Dyplomacja
Donald Trump nie mówił, że pomoże Polsce dopiero po wojnie. Doszło do nieporozumienia
Dyplomacja
USA po raz szósty blokują rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ ws. Strefy Gazy
Dyplomacja
Donald Trump napisał list do Karola Nawrockiego. O czym?
Dyplomacja
Friedrich Merz o Władimirze Putinie: Testuje, sabotuje, morduje
Dyplomacja
Japonia nie uzna Palestyny, by nie drażnić Stanów Zjednoczonych
Reklama
Reklama