Grupa Wyszehradzka stanowi forum współpracy Polski, Węgier, Czech i Słowacji.

Macron, w czasie wizyty na Węgrzech, spotka się zarówno z premierem Węgier, Viktorem Orbanem, który przewodniczy obecnie Grupie Wyszehradzkiej, jak i z liderami węgierskiej opozycji.

Węgrzy zaprosili Macrona na szczyt Grupy Wyszehradzkiej ponieważ Francja przygotowuje się do objęcia prezydencji w Unii Europejskiej 1 stycznia 2022 roku

Na Węgrzech w 2022 roku odbędą się wybory parlamentarne. Z sondaży wynika, że wybory te może wygrać startująca ze wspólnej listy opozycja, co oznaczałoby odsunięcie po 12 latach od władzy Orbana i jego Fideszu.

Czytaj więcej

PiS szuka solidarności. Premier Morawiecki odwiedzi Londyn, Paryż i Berlin

Węgrzy zaprosili Macrona na szczyt Grupy Wyszehradzkiej ponieważ Francja przygotowuje się do objęcia prezydencji w Unii Europejskiej 1 stycznia 2022 roku.

Korzystając z węgierskiego zaproszenia Macron chce omówić z państwami Grupy Wyszehradzkiej europejskie priorytety, takie jak walka ze zmianami klimatycznymi, transformacja cyfrowa, wzmocnienie europejskiej obronności, a także politykę UE wobec imigrantów i uchodźców - głosi komunikat Pałacu Elizejskiego.