Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.12.2024 14:49 Publikacja: 02.04.2024 14:00
Naukowcy i firmy działają na rzecz walki z pandemią koronawirusa.
Foto: AdobeStock
To niejedyne zmiany. Uniwersytet Wrocławski rozwija również ofertę dydaktyczną, wprowadzając zindywidualizowane formy kształcenia (np. tutoring).
– Dziś nacisk na kompetencje społeczne staje się bardzo istotny – mówi prof. Robert Olkiewicz, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego. I podkreśla, że kształcąc twarde kompetencje rynkowe, nie można zapominać o tym, że przede wszystkim kształcony jest człowiek, który powinien z wiarą w siebie podchodzić do wyzwań, przed którymi postawi go życie.
Xtreme Fitness Gyms zbliża się do historycznego wydarzenia – otwarcia 100. klubu w Polsce, będącego kulminacją rekordowego wzrostu w 2024 roku. Sieć, która na początku roku liczyła niecałe 60 lokalizacji, zakończy go z imponującym 70-procentowym wzrostem liczby klubów, napędzanym intensywną ekspansją franczyzową. Grudniowa inauguracja setnego klubu potwierdza, że firma obrała kurs na dalszy, dynamiczny rozwój.
Poznaj zalety franczyzy i zostań naszym partnerem
Sieć franczyzowa VeloBanku dynamicznie rośnie. Obecnie dysponuje 100. punktami partnerskimi, a do końca 2025 roku uruchomionych zostanie kolejnych 60. To dziś szybko rozwijająca się sieć bankowa, dająca szereg korzyści dla partnerów. Lokalizacja w centrach dużych miast, wsparcie marketingowe, dostęp do szkoleń oraz technologiczne nowości w samych placówkach – to tylko niektóre benefity przyciągające nowych franczyzobiorców.
rozmowa | Wiele lat doświadczeń, globalne standardy, sprawdzone działające procedury – dla wielu potencjalnych kandydatów franczyza McDonald’s wydaje się być gotowym i prostym przepisem na sukces. Jak twierdzi Marek Mikusek, Franchising Director marki, „rozwój biznesu wymaga ciągłego, konsekwentnego zaangażowania ze strony franczyzobiorców, a sukces tkwi w odpowiedzialnym wyborze kandydatów i długofalowych partnerskich relacjach”. Jak zatem zacząć swój biznes pod złotymi łukami?
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Współczesny przemysł staje przed coraz większymi wyzwaniami związanymi z optymalizacją kosztów energii czy dążeniem do zrównoważonego rozwoju, czego bodźcem może być nowy obowiązek nałożony na przedsiębiorców – raportowania ESG. Instalacje fotowoltaiczne są już bardzo popularnym rozwiązaniem pozwalającym na ograniczenie wydatków na energię elektryczną i redukcję emisji CO2, ale sama produkcja czystej energii z własnego źródła często nie jest wystarczająca. W niektórych przypadkach maksymalne wykorzystanie potencjału energetycznego może być możliwe jedynie przy użyciu dodatkowej instalacji – magazynu energii.
Przedsiębiorcy, którzy nie spełnią wymogów związanych z systemem kaucyjnym, zapłacą mniej niż pierwotnie założono.
Czy faktycznie, tak jak zapowiadał ostatnio szef NBP Adam Glapiński, stopy procentowe w Polsce spadną dopiero w 2026 r.? Czy polska gospodarka potrzebuje niższych stóp procentowych? W programie Rzecz o Biznesie, Przemysław Tychmanowicz rozmawiał na te tematy z Moniką Kurtek, główną ekonomistką Banku Pocztowego.
Z badań wynika, że Polki mają obawy przed podejmowaniem inwestycji i raczej unikają ryzyka. Zdaniem ekspertów przyczyną ostrożności kobiet jest przede wszystkim brak wiary w siebie, a także wciąż pokutujące w społeczeństwie stereotypy dotyczące płci.
Jest piątek, 13 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Mija rok pracy koalicji kierowanej przez Donalda Tuska. Przedsiębiorcy liczyli na więcej, ale doceniają niektóre działania rządu. Niezmiennie domagają się wicepremiera koordynującego działania gospodarcze.
Z funkcją członka zarządu wiążą się nie tylko przywileje, ale przede wszystkim obowiązki i ... odpowiedzialność, o czym często się zapomina.
Programy motywacyjne (opcyjnie) w startupach stanowią świetne narzędzie dla zatrzymania kluczowych pracowników (i nie tylko) w spółce. Są one jednak także potencjalnym źródłem wielu problemów, jakie wyniknąć mogą z nabycia przez beneficjentów udziałów (akcji) w spółce.
Ulgi podatkowe na wsparcie innowacji oraz nowych inwestycji mogą zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorców, stanowiąc alternatywę dla finansowania z grantów UE. Jak wdrażane zasady dotyczące globalnego podatku minimalnego wpłyną na atrakcyjność krajowych instrumentów wsparcia?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas