Reklama
Rozwiń

Podjęto kroki prawne wobec TVP po materiałach o synu Bodnara

Po tym jak Adam Bodnar skrytykował zatrzymanie podejrzanego o zabójstwo 10-latki, portal Tvp.info doniósł, że jego syn wymuszał pieniądze od kolegów.

Aktualizacja: 24.06.2019 11:15 Publikacja: 24.06.2019 08:27

Adam Bodnar

Adam Bodnar

Foto: tv.rp.pl

Jak podaje onet.pl - pełnomocnik matki syna Rzecznika Praw Obywatelskich poinformował portal branżowy Press.pl, że w tej sprawie zostały już podjęte pierwsze kroki prawne przeciwko TVP.

Adam Bodnar w środę oświadczył, że Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur (którego zadania wykonuje RPO) jest zaniepokojony sposobem zatrzymania Jakuba A., podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny. Jak dodawał, zatrzymany nie stawiał oporu, więc nie było potrzeby użycia kajdanek zespolonych ani chwytu obezwładniającego. Wyprowadzenie podejrzanego boso i niekompletnie ubranego uznał za naruszające "godność zatrzymanego" i "pogwałcenie praw człowieka". W ocenie Bodnara użyte przez policję środki wydały się "nieproporcjonalne" i miały "charakter pokazowy".

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Prawo w Polsce
Są kolejne wyniki ponownego przeliczenia głosów. Zyskuje Karol Nawrocki
Praca, Emerytury i renty
Prawdziwy szał na świadczenie dla seniorów
Prawnicy
Kto najlepiej uczy przyszłych prawników w Polsce? Ranking „Rzeczpospolitej”
Zawody prawnicze
Nie będzie umowy o pracę dla adwokatów. Ostra dyskusja na Krajowym Zjeździe
Zawody prawnicze
Ranking kancelarii prawniczych 2025. Znamy zwycięzców
Dobra osobiste
W Sejmie stop dla prac nad walką z anonimowym hejtem w sieci