Obowiązek noszenia masek we wszystkich miejscach publicznych wprowadzono już w niektórych regionach Włoch.

W ciągu ostatniej doby we Włoszech wykryto 2578 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 co oznacza, że od początku epidemii liczba wykrytych zakażeń wzrosła do 325329.

W wyniku COVID-19 zmarło we Włoszech w ciągu ostatniej doby 18 osób. Łącznie we Włoszech w wyniku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarło 35986 osób - spośród europejskich państw tylko Wielka Brytania zanotowała większą liczbę zgonów na COVID-19.

Minister zdrowia Włoch, Roberto Speranza, w rozmowie z telewizją RAI 3 przyznał, że rząd rozważa wprowadzenie ogólnokrajowego, bezwzględnego obowiązku noszenia masek, aby uchronić się przed sytuacją, w której epidemia wymknie się spod kontroli w sytuacji, w której we Włoszech uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej.

Tylko w ubiegłym tygodniu we włoskich szkołach pojawiło się 14 ognisk koronawirusa SARS-CoV-2, a ze szkołami łączy się ok. 900 wykrytych w tym czasie zakażeń.

Władze Włoch podkreślają jednak, że wciąż nie wiadomo jaki wpływ na rozwój epidemii miała decyzja o powrocie do nauki stacjonarnej.