Reklama

Japonia: Testy kliniczne potencjalnego leku na COVID zostaną wznowione?

Koncern Fujifilm Holdings Corp. rozważa wznowienie testów klinicznych terapii COVID-19 z użyciem antywirusowego leku Avigan - informuje agencja Kyodo.

Aktualizacja: 22.02.2021 08:27 Publikacja: 22.02.2021 07:57

Japonia: Testy kliniczne potencjalnego leku na COVID zostaną wznowione?

Foto: AFP

arb

W październiku koncern złożył wniosek o zatwierdzenie stosowania Aviganu w terapii COVID-19 w Japonii - ale japońskie władze nie podjęły jeszcze decyzji w tym zakresie.

Na razie nie wiadomo kiedy miałyby zostać wznowione testy kliniczne Aviganu u chorych na COVID-19, ani kto brałby w nich udział.

Jak dotąd w Japonii w leczeniu chorych na COVID-19 można stosować dwa leki - remdesivir i deksametazon.

Obecnie szpitale oferują Avigan pacjentom chorym na COVID-19 w ramach eksperymentalnej terapii.

W grudniu resort zdrowia Japonii poinformował, że na podstawie dostępnych danych nie sposób stwierdzić, czy Avigan jest skuteczny w terapii COVID-19.

Reklama
Reklama

Avigan został zatwierdzony jako środek stosowany w leczeniu grypy.

Efekty uboczne stosowania tego leku obejmują możliwość uszkodzenia wątroby. Leku nie mogą zażywać również kobiety w ciąży ze względu na zagrożenie, jakie mógłby stanowić dla płodu.

Leki i terapie
Pomysły na bezpieczeństwo lekowe Polski. „Możemy zacząć prace”
Leki i terapie
Leki na ADHD działają inaczej, niż sądzono. Kluczowy okazuje się sen. Wyniki badania
Leki i terapie
Refundacja leków po nowemu. Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany
Leki i terapie
Kłopoty z dostępnością ważnego leku dla pacjentów ze schizofrenią
Leki i terapie
24 nowe terapie na styczniowej liście refundacyjnej
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama