Reklama

Minister finansów Andrzej Domański: Gospodarka przyspiesza

Listopadowe dane potwierdzają przyspieszenie gospodarcze – napisał w mediach społecznościowych minister finansów Andrzej Domański.

Publikacja: 20.12.2024 11:52

Minister finansów Andrzej Domański

Minister finansów Andrzej Domański

Foto: PAP/Tomasz Gzell

ula

"Kolejne bardzo dobre dane z polskiej gospodarki. Sprzedaż detaliczna rośnie o 3,1% r/r, wyraźnie powyżej prognoz analityków. Dane potwierdzają oczekiwane przez nas ożywienie gospodarcze" - napisał Domański na swoim profilu na platformie X.

GUS: Sprzedaż detaliczna wzrosła w listopadzie

Sprzedaż detaliczna (w cenach stałych) wzrosła o 3,1% r/r w listopadzie 2024 r., podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). W ujęciu miesięcznym odnotowano spadek o 1,2%.

"Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w listopadzie 2024 r. była wyższa niż przed rokiem o 3,1% (wobec spadku o 0,3% w listopadzie 2023 r.). W porównaniu z październikiem 2024 r. notowano spadek sprzedaży detalicznej o 1,2%. W okresie styczeń-listopad2 2024 r. sprzedaż wzrosła r/r o 2,7% (wobec spadku o 2,4% w analogicznym okresie 2023 r.)" - czytamy w komunikacie.

Czytaj więcej

Sprzedaż detaliczna zaskoczyła. Takich danych nikt się nie spodziewał
Reklama
Reklama

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym sprzedaż detaliczna w cenach stałych w listopadzie 2024 r. była o 1% wyższa w porównaniu z październikiem 2024 r.

Sprzedaż detaliczna w cenach bieżących w listopadzie wyższa niż przed rokiem o 3,4% i o 0,7% m/m, podano także.

Dane gospodarcze
Adam Glapiński, szef NBP: Dla mnie główna stopa procentowa 4 proc. jest dobra
Dane gospodarcze
Stopy procentowe w dół. Rada Polityki Pieniężnej nie zaskoczyła
Dane gospodarcze
Co ze stopami procentowymi? Ekonomiści są niemal jednomyślni przed decyzją RPP
Dane gospodarcze
Szokujące prognozy Saxo Banku: Polska zatrzymuje się na 72 godziny
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Dane gospodarcze
PMI dla polskiego przemysłu znów w górę. Najwyższy odczyt od kwietnia
Materiał Promocyjny
Jak rozwiązać problem rosnącej góry ubrań
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama