Reklama
Rozwiń
Reklama

#RZECZoBIZNESIE: Adam Abramowicz: Reforma podatkowa na miarę ustawy Wilczka

W naszym systemie wszyscy zapłacą jeden równy, powszechny, sprawiedliwy i nie do uniknięcia podatek – mówi Adam Abramowicz, poseł PiS, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.

Publikacja: 19.01.2017 11:22

#RZECZoBIZNESIE: Adam Abramowicz: Reforma podatkowa na miarę ustawy Wilczka

Foto: tv.rp.pl

Abramowicz przyznał, że jeżeli gospodarka polska nie dostarczy budżetowi potrzebnych pieniędzy to mogą być kłopoty. - Jedynym sposobem na to jest zdecydowanie większy wzrost gospodarczy – mówił. - Pomoże w tym reforma podatkowa, idąca rewolucyjnie w poprzek tego, co robi Europa – dodał.

Gość zauważył, że wszyscy przedsiębiorcy w Polsce mówią, że mamy skomplikowany i niesprawiedliwy system podatkowy. - Potwierdzają to różne rankingi. Czas na taką zmianę, jaką kiedyś przeprowadził Wilczek – zaznaczył.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Budżet i podatki
PiS chce dalej rozdawać pieniądze. Ekonomiści: kołdra już dziś jest za krótka
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Budżet i podatki
Tak Putin kupuje sobie sojuszników. Ogromne pieniądze dla „zaprzyjaźnionych” krajów
Budżet i podatki
Polska pod coraz większą presją fiskalną. GUS podał dane o deficycie i długu
Budżet i podatki
Deficyt budżetu przekroczył już 200 mld zł. Ministerstwo Finansów podało nowe dane
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Budżet i podatki
Ile Niemcy mają zasiłków? Ponad 500, właśnie policzyli. A budżet trzeszczy
Reklama
Reklama